Sisukord
Krimi
Tänane leht
02.07.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kreeka supiköök pakub süüa kõigile, ka eestlastele Viimane veerg 0207 Eesti lühiuudised Vallavanem: Vao küla mureks on võõrad ässitajad Tallinnas tanklast ja pisipoest enam viina ei saa Pagulased Eestisse ei kipu — kliima on halb ja narkomaane vähe Viimati ametist taandunud ministrid Parem kiire lõpp kui aeglane küpsetamine «Magnitski rahast» liikus läbi Eesti ligi 14 miljonit dollarit Majandus Töökiusamine on Eestis eeldatust levinum probleem Majanduse lühiuudised «Magnitski rahast» liikus läbi Eesti ligi 14 miljonit dollarit Välismaa Välismaa lühiuudised: 02.07.2015 Meeleavaldaja: palk võiks olla 1000 eurot kätte Kreeka valitsus külvab segadust Kreeka kommunistid marsivad nii, et tatti pritsib Kreeka supiköök pakub süüa kõigile, ka eestlastele Pagulased Eestisse ei kipu — kliima on halb ja narkomaane vähe Arvamus Vello Pettai: Eesti esimene välispoliitikavalitsus Postimees 1893. aastal: teed tuleb korda teha! MTÜ Eesti Vanemad avalik pöördumine Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised 02.07 Agressiivsed põhjaiirlased üllatasid Levadiat Tuhat sportlast asub jahtima taevast langenud medaleid Korvpallis ühtse süsteemi loomine tekitab pingeid Argentinal avaneb võimalus vigade paranduseks Olümpiamedali nimel oma tiim Tallinn Raekoja platsi söögikohtade kelnerite suust enam naljalt eesti keelt ei kuule Tallinnas tanklast ja pisipoest enam viina ei saa Tarbija Rajage muru, mida ei pea iga nädal niitma Eesti aedades on tüvivormid aina populaarsemad Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Magnitski rahast» liikus läbi Eesti ligi 14 miljonit dollarit

4 min lugemist
FOTO: Pm

Kaheksa aastat tagasi Venemaa riigikassast arvatavasti riisutud 230 miljonist dollarist (5,4 miljardit rubla) liikus hiljem läbi Eesti pankade vähemalt 13,9 miljonit dollarit, kuid Eestis polnud riigiprokuratuuri kinnitusel põhjust rahapesu uurima hakata.

Tellijale Tellijale

Reedel, 26. juunil kirjutas Postimees, kuidas Venemaa riigikassast riisutud 5,4 miljardi rubla, mida teatakse kui Magnitski juhtumit, liikumist tuvastades algatas Prantsusmaa politsei Eesti riigiprokuratuurist saadud andmete põhjal kriminaalasja rahapesu uurimiseks ning arestis kümned miljonid eurod, mis liikusid Eesti pankade, peamiselt endise Sampo Panga kaudu.

Nüüd saame tänu korruptsioonist ja organiseeritud kuritegevusest kirjutavale rahvusvahelisele ajakirjanike ühendusele OCCRP kirjeldada kogu skeemi, mille kaudu nn Magnitski raha Eesti pangaarvetele jõudis ning kuidas raha hiljem Prantsusmaale ja Luksemburgi edasi liikus.

OCCRP valduses on Eesti riigiprokuratuuri süüdistusosakonna riigiprokuröri Piret Paukštyse põhjalik vastus 2013. aasta jaanuari järelepärimisele Londoni juristilt Neil Micklethwaitilt, kes esindab Venemaa kunagise ühe suurima investeerimisfondi Hermitage Capital omanike huve.

01.07.2015 03.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto