Sisukord
Välismaa
Tänane leht
02.07.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kreeka supiköök pakub süüa kõigile, ka eestlastele Viimane veerg 0207 Eesti lühiuudised Vallavanem: Vao küla mureks on võõrad ässitajad Tallinnas tanklast ja pisipoest enam viina ei saa Pagulased Eestisse ei kipu — kliima on halb ja narkomaane vähe Viimati ametist taandunud ministrid Parem kiire lõpp kui aeglane küpsetamine «Magnitski rahast» liikus läbi Eesti ligi 14 miljonit dollarit Majandus Töökiusamine on Eestis eeldatust levinum probleem Majanduse lühiuudised «Magnitski rahast» liikus läbi Eesti ligi 14 miljonit dollarit Välismaa Välismaa lühiuudised: 02.07.2015 Meeleavaldaja: palk võiks olla 1000 eurot kätte Kreeka valitsus külvab segadust Kreeka kommunistid marsivad nii, et tatti pritsib Kreeka supiköök pakub süüa kõigile, ka eestlastele Pagulased Eestisse ei kipu — kliima on halb ja narkomaane vähe Arvamus Vello Pettai: Eesti esimene välispoliitikavalitsus Postimees 1893. aastal: teed tuleb korda teha! MTÜ Eesti Vanemad avalik pöördumine Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised 02.07 Agressiivsed põhjaiirlased üllatasid Levadiat Tuhat sportlast asub jahtima taevast langenud medaleid Korvpallis ühtse süsteemi loomine tekitab pingeid Argentinal avaneb võimalus vigade paranduseks Olümpiamedali nimel oma tiim Tallinn Raekoja platsi söögikohtade kelnerite suust enam naljalt eesti keelt ei kuule Tallinnas tanklast ja pisipoest enam viina ei saa Tarbija Rajage muru, mida ei pea iga nädal niitma Eesti aedades on tüvivormid aina populaarsemad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kreeka supiköök pakub süüa kõigile, ka eestlastele

3 min lugemist
Näljaste lahke abistaja, Nigeerias sündinud Agnes oma ametipostil – leti taga. FOTO: Eero Vabamägi

«Need portsjonid näevad täpselt välja nagu lennukitoit. Võib-olla antaksegi ülejääk vaestele?» arutleb Postimehe fotograaf Eero Vabamägi ühe Ateena supiköögi leti eest möödudes. Meie oleme kohalolijatest ainsad, kes plastkarpi pakitud auravast roast suuremeelselt keelduvad.

Tellijale Tellijale

Kõikvõimsa Facebooki andmetel pidanuks sel aadressil, ühes kesklinna nurgataguses kvartalis asuma hoopis misjoni korras peetav pagulaskeskus «Abistavad käed». Kuigi seda esialgu ei paista, annab silmanähtavalt muutuv naabruskond ja ka seltskond aimu, et oleme õigel teel. Laudade taga kükitavad asiaadid ning igat masti tõmmunahalised, kelle kõneldavat keelt on võimatu kuhugi liigitada.

Ehkki majanumber ei klapi järelevaadatuga – milleks on Sofokleouse tänav 53D –, tungleb ühe värava taga suurem jõuk. Nii kreeklasi kui ka teisi. Värava taga on aga apelsinipuudega palistatud hoov, hoovis mustas hõlstis ringi jalutav ja mobiiliga rääkiv papp. «See on supiköök, nad on tulnud hommikust sööma,» seletab teisel pool tänavat seisev mustanahaline mees.

01.07.2015 03.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto