Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vello Pettai: Eesti esimene välispoliitikavalitsus

Vello Pettai. FOTO: Sille Annuk

Tartu Ülikooli võrdleva poliitika professor Vello Pettai kirjutab, et Euroopa mured ja maailmas võimenduvad kriisid võivad lähiajal Eesti valitsuse täielikult enda haardesse võtta.

Tellijale Tellijale

Mõni aeg tagasi näis Eesti sisepoliitika jõudvat ülekeemispunktini. Pärast pingelisi märtsi valimisi oli parlamendierakondade arv üle öö paisunud poole võrra. Pikad ning keerulised koalitsiooniläbirääkimised viisid tulemuseni, millega ükski erakond ei olnud justkui rahul. Tekkis järjest tunne, et kõik käivad ringi, rusikas taskus. Oodati vaid hetke, mil saaks välja valada tekkinud frustratsioone või mõne isiku puhul ka ambitsioone.

Ehkki Taavi Rõivas oli suutnud üsna edukalt asuda pärast Ansipi-Kallase rotatsioonikava äpardumist peaministri kohale, ei õnnestunud tal hiljem oma esimesele täiejõulisele valitsusele erilist pitserit anda. Koalitsioonilepe oli laialivalguv, lapitud. Selles välja toodud seitse põhieesmärki (sh julgeolek, perepoliitika, majanduskasv, regionaalareng) olid küll kõik väga olulised, kuid need ei sündinud mingist terviklikust nägemusest Eesti arengutrajektoorist.

01.07.2015 03.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto