Sisukord
Arvamus
Tänane leht
02.07.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kreeka supiköök pakub süüa kõigile, ka eestlastele Viimane veerg 0207 Eesti lühiuudised Vallavanem: Vao küla mureks on võõrad ässitajad Tallinnas tanklast ja pisipoest enam viina ei saa Pagulased Eestisse ei kipu — kliima on halb ja narkomaane vähe Viimati ametist taandunud ministrid Parem kiire lõpp kui aeglane küpsetamine «Magnitski rahast» liikus läbi Eesti ligi 14 miljonit dollarit Majandus Töökiusamine on Eestis eeldatust levinum probleem Majanduse lühiuudised «Magnitski rahast» liikus läbi Eesti ligi 14 miljonit dollarit Välismaa Välismaa lühiuudised: 02.07.2015 Meeleavaldaja: palk võiks olla 1000 eurot kätte Kreeka valitsus külvab segadust Kreeka kommunistid marsivad nii, et tatti pritsib Kreeka supiköök pakub süüa kõigile, ka eestlastele Pagulased Eestisse ei kipu — kliima on halb ja narkomaane vähe Arvamus Vello Pettai: Eesti esimene välispoliitikavalitsus Postimees 1893. aastal: teed tuleb korda teha! MTÜ Eesti Vanemad avalik pöördumine Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised 02.07 Agressiivsed põhjaiirlased üllatasid Levadiat Tuhat sportlast asub jahtima taevast langenud medaleid Korvpallis ühtse süsteemi loomine tekitab pingeid Argentinal avaneb võimalus vigade paranduseks Olümpiamedali nimel oma tiim Tallinn Raekoja platsi söögikohtade kelnerite suust enam naljalt eesti keelt ei kuule Tallinnas tanklast ja pisipoest enam viina ei saa Tarbija Rajage muru, mida ei pea iga nädal niitma Eesti aedades on tüvivormid aina populaarsemad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vello Pettai: Eesti esimene välispoliitikavalitsus

3 min lugemist
Vello Pettai. FOTO: Sille Annuk

Tartu Ülikooli võrdleva poliitika professor Vello Pettai kirjutab, et Euroopa mured ja maailmas võimenduvad kriisid võivad lähiajal Eesti valitsuse täielikult enda haardesse võtta.

Tellijale Tellijale

Mõni aeg tagasi näis Eesti sisepoliitika jõudvat ülekeemispunktini. Pärast pingelisi märtsi valimisi oli parlamendierakondade arv üle öö paisunud poole võrra. Pikad ning keerulised koalitsiooniläbirääkimised viisid tulemuseni, millega ükski erakond ei olnud justkui rahul. Tekkis järjest tunne, et kõik käivad ringi, rusikas taskus. Oodati vaid hetke, mil saaks välja valada tekkinud frustratsioone või mõne isiku puhul ka ambitsioone.

Ehkki Taavi Rõivas oli suutnud üsna edukalt asuda pärast Ansipi-Kallase rotatsioonikava äpardumist peaministri kohale, ei õnnestunud tal hiljem oma esimesele täiejõulisele valitsusele erilist pitserit anda. Koalitsioonilepe oli laialivalguv, lapitud. Selles välja toodud seitse põhieesmärki (sh julgeolek, perepoliitika, majanduskasv, regionaalareng) olid küll kõik väga olulised, kuid need ei sündinud mingist terviklikust nägemusest Eesti arengutrajektoorist.

01.07.2015 03.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto