Sisukord
Välismaa
Tänane leht
02.07.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kreeka supiköök pakub süüa kõigile, ka eestlastele Viimane veerg 0207 Eesti lühiuudised Vallavanem: Vao küla mureks on võõrad ässitajad Tallinnas tanklast ja pisipoest enam viina ei saa Pagulased Eestisse ei kipu — kliima on halb ja narkomaane vähe Viimati ametist taandunud ministrid Parem kiire lõpp kui aeglane küpsetamine «Magnitski rahast» liikus läbi Eesti ligi 14 miljonit dollarit Majandus Töökiusamine on Eestis eeldatust levinum probleem Majanduse lühiuudised «Magnitski rahast» liikus läbi Eesti ligi 14 miljonit dollarit Välismaa Välismaa lühiuudised: 02.07.2015 Meeleavaldaja: palk võiks olla 1000 eurot kätte Kreeka valitsus külvab segadust Kreeka kommunistid marsivad nii, et tatti pritsib Kreeka supiköök pakub süüa kõigile, ka eestlastele Pagulased Eestisse ei kipu — kliima on halb ja narkomaane vähe Arvamus Vello Pettai: Eesti esimene välispoliitikavalitsus Postimees 1893. aastal: teed tuleb korda teha! MTÜ Eesti Vanemad avalik pöördumine Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised 02.07 Agressiivsed põhjaiirlased üllatasid Levadiat Tuhat sportlast asub jahtima taevast langenud medaleid Korvpallis ühtse süsteemi loomine tekitab pingeid Argentinal avaneb võimalus vigade paranduseks Olümpiamedali nimel oma tiim Tallinn Raekoja platsi söögikohtade kelnerite suust enam naljalt eesti keelt ei kuule Tallinnas tanklast ja pisipoest enam viina ei saa Tarbija Rajage muru, mida ei pea iga nädal niitma Eesti aedades on tüvivormid aina populaarsemad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pagulased Eestisse ei kipu — kliima on halb ja narkomaane vähe

3 min lugemist
Lapsena Saksamaal elanud Leonidas on küll kreeklane, aga tunenb pagulasi lähedalt. Tema naabruskond on neist küllastunud. FOTO: Eero Vabamägi

Ühe Ateena agulitänava ääres istub kreeklane Leonidas. «See rahvas siin: nad on vargad ja narkomaanid,» viipab ta pisut eemal konutava tõmmunahalise seltskonna poole. Tõele au andes ei ütleks väga palju teisiti ka Leonidase enda kohta: pruunikas ja kohati mädaplekine nahk, räpased ja kulunud riided ning kasimata habe.

Tellijale Tellijale

See-eest on ta enam-vähem adekvaatne, oskab üle keskmise hästi inglise keelt ja on nõus suhtlema. Isegi pildile jääma – sellise paketi eest pole kahju talle paar euromünti vaevatasu jätta. (Leonidas ei häbene tunnistada, et raha kulub kohe joogi peale.) Säärane vastutulelikkus on Kreeka pealinna kireva alamklassi seas enam kui haruldane. Mõni teine pageb tõrjuvalt vehkides juba selle peale, kui taskus mobiili järele kobada. Mitte pildistamiseks, vaid et lihtsalt kella vaadata.

Leonidas elas noorena koos vanematega Saksamaal ja kolis siis kodumaale tagasi. Ühtlasi tunneb ta hästi aguliasukate hingeelu – seda on näha tema sundimatust suhtlusmaneerist. Mis veelgi tähtsam: ta tunneb ka pagulasi.

01.07.2015 03.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto