Sisukord
Korvpall
Tänane leht
02.07.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kreeka supiköök pakub süüa kõigile, ka eestlastele Viimane veerg 0207 Eesti lühiuudised Vallavanem: Vao küla mureks on võõrad ässitajad Tallinnas tanklast ja pisipoest enam viina ei saa Pagulased Eestisse ei kipu — kliima on halb ja narkomaane vähe Viimati ametist taandunud ministrid Parem kiire lõpp kui aeglane küpsetamine «Magnitski rahast» liikus läbi Eesti ligi 14 miljonit dollarit Majandus Töökiusamine on Eestis eeldatust levinum probleem Majanduse lühiuudised «Magnitski rahast» liikus läbi Eesti ligi 14 miljonit dollarit Välismaa Välismaa lühiuudised: 02.07.2015 Meeleavaldaja: palk võiks olla 1000 eurot kätte Kreeka valitsus külvab segadust Kreeka kommunistid marsivad nii, et tatti pritsib Kreeka supiköök pakub süüa kõigile, ka eestlastele Pagulased Eestisse ei kipu — kliima on halb ja narkomaane vähe Arvamus Vello Pettai: Eesti esimene välispoliitikavalitsus Postimees 1893. aastal: teed tuleb korda teha! MTÜ Eesti Vanemad avalik pöördumine Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised 02.07 Agressiivsed põhjaiirlased üllatasid Levadiat Tuhat sportlast asub jahtima taevast langenud medaleid Korvpallis ühtse süsteemi loomine tekitab pingeid Argentinal avaneb võimalus vigade paranduseks Olümpiamedali nimel oma tiim Tallinn Raekoja platsi söögikohtade kelnerite suust enam naljalt eesti keelt ei kuule Tallinnas tanklast ja pisipoest enam viina ei saa Tarbija Rajage muru, mida ei pea iga nädal niitma Eesti aedades on tüvivormid aina populaarsemad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Korvpallis ühtse süsteemi loomine tekitab pingeid

2 min lugemist
Eesti meistril Tartu Rockil on uues eurosarjas koht olemas. FOTO: Tairo Lutter

Korvpallikoondised on juba aastaid harjunud kogunema suviti, et enne klubihooaja algust pidada ära valikmängud. Tulevikus soovib FIBA Euroopa valikmänge pidama hakata aga klubihooaja keskel, nagu tehakse jalgpallis või tehti kuni 2003. aasta EM-valiksarjani ka korvpallis. Selleks muudatuseks on vaja aga suuremat kontrolli klubimaastikul toimuva üle. Viimases on valitsev organisatsioon Euroopa Korvpalliliigade Liit ULEB, kes ei taha klubihooaja keskel peetavatest koondisemängudest midagi kuulda, kuna nende sõnul on mängukalender niigi tihe.

Tellijale Tellijale

FIBA Euroopa tuli seetõttu sel nädalal välja plaaniga luua uus eurosari, mis liidaks nende haldusalasse kuuluva Eurochallenge’i (tugevuselt kolmas klubisari) ja ULEBi egiidi all tegutseva EuroCupi (tugevuselt teine eurosari).  Sarja kohta saab täpsemalt teada 3. juulil, kui oodatakse eelregistreeritud klubide nimekirja ja välja tulevad ka sarja juhendid. 17. juuliks tahetakse edasise suhtes saada aga lõplikku selgust. Kuna ULEB avaldas aga sel nädalal omakorda EuroCupil osalevate klubide nimekirja, siis pole lootust rahumeelseks kokkuleppeks kahe organisatsiooni vahel.

ULEBi avaldas nimekirja 36 klubist, kes hakkavad mängima EuroCupil. Lisaks nimetati ka 24 meeskonda, kes pallivad tuleval hooajal nende hallatavas Euroopa korvpalli kõige tugevamas klubisarjas Euroliigas. FIBA Euroopa aga teatas, et nende planeeritavas sarjas hakkaksid mängima koguni 100 klubi 40 riigist, alagrupiturniirile pääseksid lõpuks 64 tiimi ja need jagatakse neljaliikmelistesse alagruppidesse. Viimaseid arve pole aga FIBA-l võimalik kuidagi kokku saada, kui EuroCupil üles antud klubid jätkavad seal mängimist.

01.07.2015 03.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto