Sisukord
Tallinn
Tänane leht
02.07.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kreeka supiköök pakub süüa kõigile, ka eestlastele Viimane veerg 0207 Eesti lühiuudised Vallavanem: Vao küla mureks on võõrad ässitajad Tallinnas tanklast ja pisipoest enam viina ei saa Pagulased Eestisse ei kipu — kliima on halb ja narkomaane vähe Viimati ametist taandunud ministrid Parem kiire lõpp kui aeglane küpsetamine «Magnitski rahast» liikus läbi Eesti ligi 14 miljonit dollarit Majandus Töökiusamine on Eestis eeldatust levinum probleem Majanduse lühiuudised «Magnitski rahast» liikus läbi Eesti ligi 14 miljonit dollarit Välismaa Välismaa lühiuudised: 02.07.2015 Meeleavaldaja: palk võiks olla 1000 eurot kätte Kreeka valitsus külvab segadust Kreeka kommunistid marsivad nii, et tatti pritsib Kreeka supiköök pakub süüa kõigile, ka eestlastele Pagulased Eestisse ei kipu — kliima on halb ja narkomaane vähe Arvamus Vello Pettai: Eesti esimene välispoliitikavalitsus Postimees 1893. aastal: teed tuleb korda teha! MTÜ Eesti Vanemad avalik pöördumine Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised 02.07 Agressiivsed põhjaiirlased üllatasid Levadiat Tuhat sportlast asub jahtima taevast langenud medaleid Korvpallis ühtse süsteemi loomine tekitab pingeid Argentinal avaneb võimalus vigade paranduseks Olümpiamedali nimel oma tiim Tallinn Raekoja platsi söögikohtade kelnerite suust enam naljalt eesti keelt ei kuule Tallinnas tanklast ja pisipoest enam viina ei saa Tarbija Rajage muru, mida ei pea iga nädal niitma Eesti aedades on tüvivormid aina populaarsemad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raekoja platsi söögikohtade kelnerite suust enam naljalt eesti keelt ei kuule

3 min lugemist
Raekoja platsi söömakohtades ei pruugi eestikeelset teenindust saada. FOTO: Tairo Lutter

Argipäev Raekoja platsi kallites söögikohtades: tahate ingliskeelset või venekeelset teenindust, no problem. Keeruliseks läheb Eesti esindusväljakule eksinud eestlase riigikeeles teenindamisega. Keelevalvurid inspektsioonist ei hellita ja ütlevad, et olukord läheb aina hullemaks.

Tellijale Tellijale

Teenindaja peab riigikeelt oskama B1-tasemel ehk olema võimeline kliendiga suhtlema oma tööd puudutavatel teemadel.

Raekoja platsi servas asuva restorani Revalia väliterrassil töötav ettekandja esitles end eile kui restorani ainsat eesti keelt kõnelevat teenindajat. Tema sõnul on teenindajaid kohvikus kokku ligi 15, enamik neist venelased, nende hulgas aga ka üks lätlane. «Saan siin praktiseerida inglise ja vene keelt,» rääkis Deisy rõõmsalt.

01.07.2015 03.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto