Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Dissernet sai Korbi plagiaadile juhuslikult jälile

3 min lugemist
Valeri Korb FOTO: Tiina Kõrstini / Õhtuleht

Vene internetikogukonna Dissernet aktvistide sõnul satuti ühe Moskvas tegutseva väitekirjade «müügikontori» tegemisi jälgides juhuslikult peale Keskerakonda kuuluva riigikogulase Valeri Korbi plagiaadile.

Tellijale

Dissernet kahtlustab, et 286-leheküljelisest sotsioloogiateemalisest väitekirjast on rohkem kui 200 lehekülge teksti kas osaliselt või täielikult viitamata üle võetud kolmest varem avaldatud tööst.

Need on juba mainitud Sergei Fedotovi väitekiri, Vjatšeslav Dubjaga 1998. aasta väitekiri «Venemaa siseministeeriumi sisevägede operatiivüksuste sõduri psühholoogilise valmisoleku kujunemine avaliku korra kaitse täitmisel» ning Moskva Ülikooli kirjastuses ilmunud Aleksandr Asmolovi raamat «Isiksusepsühholoogia».

Selgema ülevaate saamiseks on allpool ära toodud tabel, mida tavaliselt Dissernet kasutab plagiaadikahtluse evivate teadustööde puhul.

Selgitus tabeli juurde:

  • Hall lahter - tiitelleht, eessõna, kirjanduse loetelu, tabelid, joonised. Seda osa ei analüüsitud, ent see ei tähenda, et seal ei pruugi leiduda plagiaati.
  • Valge - Dissernet ei ole avastanud plagiaati.
  • Osaliselt värvitud - osal leheküljel olevast tekstist lasub plagiaadikahtlus.
  • Punane - laenatud tekst S. Fedotovi 2001. aasta väitekirjast «Psühholoogilised alused politseinike ametialase pädevuse kujunemiseks».
  • Roheline  - laenatud tekst V. Dubjaga 1998. aasta väitekirjast «Vene siseministeeriumi sisevägede operatiivüksuste sõduri psühholoogilise valmisoleku kujunemine avaliku korra kaitse täitmisel».
  • Helesinine – laenatud tekst A. Asmolovi raamatust «Isiksusepsühholoogia».
FOTO: Ekraanitõmmis dissernet.org veebilehelt
04.07.2015 07.07.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto