Sisukord
Tarbija
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Danske pensionifondid on heas hoos

2 min lugemist
FOTO: Allikas: Pensionikeskus

Postimees analüüsib teise samba pensionifondide tootlust kolm korda aastas ehk kuu aega enne, kui lõpeb fondide vahetamise periood. Neil, kes tahavad 1. septembril  pensionifondi vahetada, tuleks avaldus esitada hiljemalt 31. juulil.

Tellijale

LHV pensionifondid on juba alustanud reklaamikampaaniat, kuulutades, et kümne aasta tootluse järgi nende fondid parimad. Tõsi, kui reastada kõik fondid olemata strateegiast, siis teevad LHV fondid tõesti puhta töö – viis esimest fondi on kõik LHV omad ning absoluutses tipus on LHV pensionifondid L ja XL, mõlema keskmine tootlus on 6,04 protsenti aastas.

Kümne aasta tootluse absoluutedetabelis viiendal kohal olev konservatiivse fondi XS tootlus on 4,98 protsenti, kuuendal kohal on progressiivse strateegiaga Danske Pension 50 4,68 protsendiga. Seitsmendalt kohal leiame fondi Danske Pension 25, mille keskmine tootlus on 3,48 protsenti. Seega on üheksa suurima tootlusega fondide hulgas viis LHV ja kolm Danske pensionifondi ning üks Swedbanki fond.

04.07.2015 07.07.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto