Sisukord
Välismaa
Tänane leht
08.07.2015

Läti eesistumist kiitsid kõik peale äärmuslaste

3 min lugemist
Internetiavarustes jääb Läti eesistumist kindlasti meenutama maikuise Riia tippkohtumise kätlemistseremoonia, kus koerust täis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker (vasakult teine) hoogsalt saabunuid tervitas. Pildil on tema rõõm nakatanud ka liidunõukogu presidenti Donald Tuski (vasakult esimene) ning Ukraina presidenti Petro Porošenkot ja Läti peaministrit Laimdota Straujumat. FOTO: AP/Scanpix

Me mõtlesime Euroopa konkurentsivõimelisemaks ja kaasatumaks muutmisest, aga elu tegi omad korrektiivid: saime terrorirünnakud, humanitaarkriisi migrantidega ning selle, et nüüd mõtlevad kõik Kreekale, möönis Läti peaminister Laimdota Straujuma eile europarlamendi ees oma kodumaa esimest ELi eesistumist kokku võttes.

Tellijale Tellijale

Straujuma poliitikaeelne elu tippametnikuna kumas nüüdki kergelt läbi, kui ta rääkis pisut kantseliitlikes kategooriates sellest, mida Lätil viimase poole aasta jooksul ELi tüürides ära teha on õnnestunud.

Euroopa strateegiliste investeeringute fond, energialiidu olulised otsused, mis suurendavad riikide energiasõltumatust, digitaalne ühisturg, rändlustasude märkimisväärne vähendamine, andmekaitse, loetles ta Läti eesistumist meenutama jäävaid saavutusi.

07.07.2015 09.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto