Sisukord
Välismaa
Tänane leht
08.07.2015

Junckeri sõnul päriti kreeklastelt olematu asja kohta

3 min lugemist
T«Säilitage rahu ja nautige Kreekat,» soovitavad Ateenas müüdavad särgid turistid. Eile Brüsselisse järjekordsele Kreeka personaalküsimusele pühendatud ülemkogule tulnud valitsusjuhtide meelerahu seadis ohtu Alexis Tsiprase valitsuse huvipuudus ise lahenduste pakkumise vastu. FOTO: AFP/SCANPIX

Euroopa Komisjoni juht Jean-Claude Juncker, kelle salapärane vaikus Kreeka referendumi küsimuses jõudis vahepeal mõne maa meedia juba kaunis pahuraks ajada, tegi eile Strasbourgis europarlamendi täiskogu ees lõpuks suu lahti. Märkides sissejuhatuseks, et ka nii mõnelegi teisele teeks head, kui ta mõtleks enne, kui midagi ütleb.

Tellijale Tellijale

«Teatud liikmesriikides on Euroopa Komisjoni kritiseeritud Kreeka pärast. Eriti riikides, kus räägitakse keelt, mida ma nüüd räägin,» möönis luksemburglasest Juncker sujuvalt prantsuse keelelt saksa keelele minnes.

«Ma tahaksin mõista, mida Kreeka rahvas ütles. Neilt küsiti referendumil arvamust asja kohta, mida ei eksisteeri,» ironiseeris Juncker. «Äkki te tahaksite mulle seletada, mida kreeklastelt küsiti? Aga äkki läheks see liiga suureks tsirkuseks?» Justkui kinnituseks tema väitele hakkaski muidu tühjapoolse saali ühest nurgast kostma pahuraid äärmushääli.

07.07.2015 09.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto