Sisukord
Välismaa
Tänane leht
08.07.2015

Läti tahab jääda meelde efektiivsusega

2 min lugemist
Prantsuse president Francois Hollande ja Austria kantsler Werner Faymann Riia tippkohtumise eel. FOTO: AFP/SCANPIX

«Ma ei küsinud ise midagi, aga teie eurosaadik Tunne Kelam tuli minu juurde ja ütles, et on näinud palju eesistumisi, aga see on parim. Ma ei tea, kas ta oli erapoolik, aga ta kiitis, et me olime tõesti efektiivsed,» väljendas läbi Eesti kolleegi suu rahulolu oma kodumaa eesistumisega Ühtsuse eurosaadik Artis Pabriks.

Tellijale Tellijale

«Mõned räägivad, et miks meil üldse riikide eesistumisi vaja on, miks me seda raha raiskame, nad ei saa niikuinii palju teha,» tunnistas Pabriks. «Mina võrdleksin olukorda raamatukoguga. Eesistuja on justkui keegi, kes tuleb sisse ja ütleb, et ta tahaks selle poolaasta jooksul lugeda seda, seda ja seda. Ja siis on küsimus, kui ruttu me need raamatud läbi saame.»

«Läti eesistujana oli päris nobe andmekaitsega. Enne meid said Kreeka ja Itaalia oma kahe eesistumise ajal kokku läbi võtta kolm peatükki, meie saime hakkama ülejäänud kaheksaga ja viisime selle liidunõukogus lõpule,» leidis Pabriks. «Teine on Junckeri strateegiliste investeeringute fond. Kolmas on rändlus – mitu inimest on tulnud mu juurde ja tänanud mind, sest varsti on rändlus peaaegu tasuta.»

07.07.2015 09.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto