Sisukord
Jalgratas
Tänane leht
08.07.2015

Astana hiilgav algus pole kordunud

2 min lugemist
Rein Taaramäe (vasakul) ja Tanel Kangert pole Tour de France'il veel säranud, aga esialgu seda ei oodatudki. Üldiselt võiks nende koduklubi Astana seis siiski parem olla. FOTO: Tairo Lutter

Tour de France’i esimesed etapid pole eestlaste Tanel Kangerti ja Rein Taaramäe koduklubile Astanale kuigi palju ilusaid hetki pakkunud. Eelmisel aastal oli seis teistsugune: Astana liider Vincenzo Nibali oli kardetud munakivietapi järel peamiste konkurentidega teinud sisse juba mitmeminutilise vahe, mis oli hea alus itaallase üldvõidule.

Tellijale Tellijale

Sel korral on favoriitidest parimat minekut näidanud 2013. aasta võitja Chris Froome (Sky), kes pidas hästi vastu ka eilsel munakivilõikudega pikitud neljandal etapil. Eelmisel aastal pidi ta samasugusel jõukatsumisel käevigastuse tõttu katkestama. Kangert ja toona veel Cofidise klubi esindanud Taaramäe on olnud varjus, aga nende töö polegi siledal maal särada ja suuremaks kujuneb nende roll alates järgmisest nädalast.

Tõsi, Taaramäe kaotab esimestele juba ligi 14 ja Kangert 23 minutit. Kangert ütles enne Touri algust, et eelmise aasta kokkuvõttes saadud 20. koha ülesõitmine oleks tore boonus, aga kui ta samasuguse tempoga kaotusminuteid juurde kogub, siis on seda raske teha. Tõsi, võimatut pole midagi, sest siis oli tema mahajäämus Nibalist lõpuks koguni 52 minutit. Praegu on tõeks saanud siiski ootuspärane stsenaarium, et Tour de France’i eelsest Itaalia mäestikulaagrist kurnatuna tagasi tulnud Kangertil pole siledatel etappidel peale kannatamise suurt midagi teha.

07.07.2015 09.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto