Sisukord
Eesti
Postimees
10.07.2015
Eesti Väetisetööstus saadab töötajad lõplikult koju Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Majaka tänav ei saa sel aastal valmis Palju õnne Läti ei tõtta ajateenistust taastama Tagakülg Rakvere ütles kinomaja ehitajale lepingu üles Rõivas tahab välisministri kohale Kaljuranda Eesti lühiuudised Eesti passiga naasja on pagulasest kehvemas seisus Eesti päritolu mägede pojad otsivad Alatskivil kodu ja tööd Majandus Majanduse lühiuudised lk 9 Väetisetööstus saadab töötajad lõplikult koju Väikeriik tahab Eesti abiga saada Aafrika tiigriks Välismaa Srebrenicas tärkas taas aastakümneid kadunud julmus Enamik kurjategijaid veel süüdi mõistmata Venemaa tähistas Srebrenica aastapäeva vetoga ÜROs Välismaa lühiuudised: 10.07.2015 Pagulasküsimus vaevab ka Läti valitsust Läti ei tõtta ajateenistust taastama Arvamus Margus Paap: trollid, geid ja pagulased Päeva karikatuur Helmen Kütt: 60 eurost mustade prillideta Peapiiskop Urmas Viilma: kohustuslik religiooniõpetus muudaks meid sallivamaks Juhtkiri: võimatu, mis mõttes? Marge Tubalkain: nägemus naistest tundub olevat avatum kui nägemus mehest Postimees 1910. aastal: korjandus Eesti kooli loomiseks Siim Krusell: edukatest immigrantidest ja ebavõrdsest kohtlemisest Kultuur Tähelepanu, laval on märjad naised! Kuuba diskorist Neeme Järvini – selline on Klaaspärlimäng Sport Eestlased loodavad võidu koju jätta Spordi lühiuudised Klavan loobus inglaste pakkumisest Äpardus, kolm rekordit ja jätkuvalt õrn medalilootus Kalju teise ringi tüürinud Terehhov: mehed tegid võimatut Kolme aasta tagune variant töötab kõige paremini Tallinn Majaka tänav ei saa sel aastal valmis Tallinna lühiuudised lk 8 Tarbija Just nagu Toscana päikese all, ainult mitte Itaalias Budapesti keskturg meelitab nii turiste kui ka kohalikke Tartu Mida ootab kogukond Karlova uutelt koolijuhtidelt? Lilleäri asendab lokaal Tartus pidas sünnipäeva 102-aastane daam Keskaeg tungib südalinna Peeter Põllu park saab teise nimelise pingi Aia taga käivad asfaldipakkujad Jõkke langeb värviline pallikosk Küünarnukk on lähedal, aga hammustada ei saa Männilinn valmistub kohviks ja koogiks Annelinna ohtlikud turnimispuud kaovad sügiseks Teadusmalevas sirguvad tulevikutähed Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Eesti päritolu mägede pojad otsivad Alatskivil kodu ja tööd

5 min lugemist
Eesti päritolu Leo Orzhonia (keskel) oma poegade Rostomi (vasakul) ja Levaniga. FOTO: Kalev Saar

Paari nädala eest kolisid Abhaasiast Alatskivi valda isa ja tema kaks poega, kes on äsja kätte antud Eesti passide kohaselt Eesti kodanikud, ent ometi tekib nendega vesteldes küsimus, kust algab või pigem lõpeb eestlane?

Tellijale

Leo Orzhonia silmades on avarate vaadete keskel elanud mägilase raugust, ent siin, Haapsipea külas, koperdab tema pilk tahes-tahtmata ümbritsevasse metsa. Orzhonia võtab taskust suitsupaki, millele löödud Eestis tunnustamata Abhaasia vabariigi apsuakeelne maksumärk. Paki servale on vene keeli kirjutatud, et neid sigarette ei tohi müüa Vene Föderatsiooni territooriumil.

Sigarett süttib, jutt algab ja käed žestikuleerivad. Aegajalt puudutab Orzhonia justkui oma jutule kinnituse saamiseks kergelt mu õlga – et näed, sõber, nii on lood. «Kaks poega ja naine on veel Abhaasias, kui ma leian meile siia omaette elamise, siis tulevad nemadki siia. Nemad ei ole veel Eesti passe kätte saanud,» jutustab ta.

09.07.2015 11.07.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto