L, 25.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rämpspost täidab e-postkastist üle poole

Kuldar Kullasepp
, tehnikaajakirjanik
Rämpspost täidab e-postkastist üle poole
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rämposposti hulgast leiab nii hieroglüüfides sõnumeid kui ka rõõmsaid teateid enneolematust lotovõidust.
Rämposposti hulgast leiab nii hieroglüüfides sõnumeid kui ka rõõmsaid teateid enneolematust lotovõidust. Foto: Erakogu

Arvutiturbefirma Kaspersky Lab andmetel moodustas spämm ehk rämpspost esimesel poolaastal kõigist kirjadest ligi 60 protsenti. Aasta varem oli spämmi olnud üle 65 protsendi. Enamik rämsposti on mahult väga väike ja sisaldab vaid paar rida teksti. Üle 14 protsendi rämpspostist saadetakse USAst, seitse Venemaalt ning 5,5 protsenti Ukrainast.

Maailma üks populaarsemaid e-postkasti-pakkujaid Google arendab pidevalt Gmaili, püüdes luua üha tõhusamat süsteemi rämpspostiga võitlemiseks. Gmaili blogis tutvustas tootejuht Harsha Somanchi ettevõtte tegevust.

Tema sõnul on Gmail juba piisavalt efektiivne, vaid 0,1 protsendi kasutajate e-kirjakasti jõudvatest kirjadest on spämm. Päriskirjade hulk, mille süsteem eksikombel rämpspostiks liigitab ja seepärast e-postkasti juurde kuuluvasse rämpskirjakasti tõstab, on vaid 0,05 protsenti.

Tagasi üles