L, 2.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ida-Viru maavanem pidas «Aktuaalse kaamera» saatelõiku provokatiivseks

Andres Einmann
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Ida-Viru maavanem pidas «Aktuaalse kaamera» saatelõiku provokatiivseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Ida-Viru maavanem Andres Noormägi saatis esmaspäeval rahvusringhäälingu juhatuse liikmele Ainar Ruussaarele kirja, milles nimetas provokatiivseks Ida-Ukraina kaadrite näitamist laupäeval eetris olnud «Aktuaalse kaamera» Ida-Virumaast kõnelenud saatelõigus.

Saatelõik rääkis 600 inimese üheaegsest koondamisest Ida-Virumaal. Jutu taustaks näidati lakooniliselt eelmisel aastal Ida-Ukraina omavalitsushoonete juures toimunud rahutusi.

«Ehkki tekstiliselt oli saatelõik tasakaalus – ekspert Vladimir Juškin ja siseminister Hanno Pevkur tõid välja probleemi kaks tahku ja Vladimir Juškinil on väga paljus õigus, hübriidsõda käib –, häiris väga materjali pildikasutus. Ida-Ukraina kaadrite näitamine Ida-Virumaa olukorra iseloomustamiseks igasuguste kommentaarideta, isegi viiteta arhiivile, on vähemalt kohatu, kui mitte provokatiivne,» kirjutas Noormägi.

Tagasi üles