Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ida-Viru maavanem pidas «Aktuaalse kaamera» saatelõiku provokatiivseks

Ida-Viru maavanem Andres Noormägi saatis esmaspäeval rahvusringhäälingu juhatuse liikmele Ainar Ruussaarele kirja, milles nimetas provokatiivseks Ida-Ukraina kaadrite näitamist laupäeval eetris olnud «Aktuaalse kaamera» Ida-Virumaast kõnelenud saatelõigus.

Tellijale Tellijale

Saatelõik rääkis 600 inimese üheaegsest koondamisest Ida-Virumaal. Jutu taustaks näidati lakooniliselt eelmisel aastal Ida-Ukraina omavalitsushoonete juures toimunud rahutusi.

«Ehkki tekstiliselt oli saatelõik tasakaalus – ekspert Vladimir Juškin ja siseminister Hanno Pevkur tõid välja probleemi kaks tahku ja Vladimir Juškinil on väga paljus õigus, hübriidsõda käib –, häiris väga materjali pildikasutus. Ida-Ukraina kaadrite näitamine Ida-Virumaa olukorra iseloomustamiseks igasuguste kommentaarideta, isegi viiteta arhiivile, on vähemalt kohatu, kui mitte provokatiivne,» kirjutas Noormägi.

13.07.2015 15.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto