Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lõpuks on ainult armastus

Triin Tammert. FOTO: Mihkel Maripuu

Mõni hetk on elus ilusam kui teine, ütleb laulurida, ja mõnda nädalasse mahub erilisi hetki nii palju, et on tunne, nagu elaks mõne magusromantilise armastusromaani peategelase elu.

Kui eelmisel neljapäeval saabus Arteri toimetusse 101 punasest roosist koosnev saadetis, tundus, nagu oleksin sattunud mõnda romantilisse Hollywoodi filmi või iseenda teismeea unistusse. Sama lugu oli laupäeval mereäärse kodurestorani MerMer Maroko maitsete õhtusöögil – kõik oli lihtsalt nii ilus.

Kaks mõtet jäid sellest muinasjutulisest nädalast mind kummitama.

1) Need ilusad ja head teod, mida inimesed armastusest teevad, puudutavad palju rohkemaid inimesi kui see üks, kellele need on suunatud. Mulle tundub, et see roosisülem tõstis mitme naise (ja ehk ka mehe) silmis Eesti meeste mainet tervikuna ning taastas või süvendas paljude inimeste usku imedesse ja armsatesse üllatustesse. 

2) Võib-olla on sellest, mida teised teevad ja millised nad on, palju olulisem märgata, mida me ise tunneme ja kuidas seda väljendada soovime. Ja siis seda ausalt, siiralt ja ehedalt väljendada, teistega jagada, tagajärgedele mõtlemata. Sellepärast või sellest hoolimata, et kõik, mida me välja kiirgame, tuleb ringiga tagasi nagunii. 

Ja nagu keegi kunagi kaunilt ütles: armastus on nagu flöödimäng – seda luues ei võeta kelleltki midagi ära, seda on lihtsalt maailmas rohkem.

17.07.2015 20.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto