Sisukord
Lapse tervis
Postimees
15.07.2015
Eesti Õppesõit lõppes ihualasti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakaas Palju õnne Eesti lühiuudised Pealinna sotsid esitasid ettepanekud võimuleppe muutmiseks Eesti lühiuudised Loodusmuuseum avas külastajate koertele parkla Anekdoodid Majandus Majanduse lühiuudised Praktikantide arv kahekordistunud: suvetöö Eesti pangas konti ei murra Välismaa Välismaa lühiuudised Kui rajaks õige saare… Oliver Ait: Hiina näitab võimu ja kohalolekut Lõuna-Hiina merel Intsidente Lõuna-Hiina merel Kommentaare vastasseisule Lõuna-Hiina merel Leslie Leino: tehissaarte rajamise eesmärgiks on militaar-strateegilised ambitsioonid Kokkulepe Iraaniga ei kaota kõigi kahtlusi Arvamus Natalja Jagintseva: minu Eesti Erkki Bahovski: kes maksab, see...? David Lidington, Konrad Pawlik: Ukraina reformitee Päeva Karikatuur Juhtkiri: tuumalepe on alternatiividest parem Liis Vaksmann: vaikimine ei paranda olukorda Postimees 1910. aastal: saksad püüavad eestlaste hingi Kultuur Paavo Järvi südamevalu muusika pärast Muusikasuvi tipneb Järvidega Sport Spordi lühiuudised Väike naine suurte meeste mängus Spetsiaalsed vaatamisalad peaks tõstma turvalisust Klavan Evertonist: ma ei ole kellelegi «ei» öelnud Tallinn Lõvi park suleti vandaalide hirmus Tarbija Suvel lastega juhtuvaid õnnetusi saaks ära hoida Tartu Soomes töötavad eestlased naaseksid palgatõusu korral või pensionieas Rallimeeste lipirivi tegi ühistu nõutuks Tartu ülikool kolib üksusi ringi Tartu Agro tühjendab suurt sigalat Tartu tüdruk sõidab maailmamängudele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suvel lastega juhtuvaid õnnetusi saaks ära hoida

4 min lugemist
Tartu Ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini õde Kaire Tsäro näitab ette, kuidas õigesti kasutada põletusgeeli – sellega ei tohi koonerdada ning geeli ei ole vaja laiali hõõruda. FOTO: Kristjan Teedema

Varem kiirabis töötanud ning praegu Tartu Ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini õena leiba teeniv Kaire Tsäro tõdes, et sageli juhtuvad suvised õnnetused lastega vanemate tähelepanematuse tõttu.

Tellijale Tellijale

«90–95 protsenti lastega toimunud õnnetustest juhtub täiskasvanu või lapsevanema tähelepanematuse tõttu, see kraabib kõige rohkem hinge,» rääkis Tsäro.

Naist hämmastab ka, kuidas vanemad süüdistavad õnnetuses lapse mõtlematust. «Tihti näeme, et laps nutab ja lapsevanem ütleb talle – ära karju, ole viisakas, ja küsid siis traumapunktis, et mis teil juhtus – laps tõmbas kohvi kaela. Aga kelle kohv see oli?» rääkis Tsäro.

14.07.2015 16.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto