Sisukord
Välismaa
Postimees
15.07.2015
Eesti Õppesõit lõppes ihualasti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakaas Palju õnne Eesti lühiuudised Pealinna sotsid esitasid ettepanekud võimuleppe muutmiseks Eesti lühiuudised Loodusmuuseum avas külastajate koertele parkla Anekdoodid Majandus Majanduse lühiuudised Praktikantide arv kahekordistunud: suvetöö Eesti pangas konti ei murra Välismaa Välismaa lühiuudised Kui rajaks õige saare… Oliver Ait: Hiina näitab võimu ja kohalolekut Lõuna-Hiina merel Intsidente Lõuna-Hiina merel Kommentaare vastasseisule Lõuna-Hiina merel Leslie Leino: tehissaarte rajamise eesmärgiks on militaar-strateegilised ambitsioonid Kokkulepe Iraaniga ei kaota kõigi kahtlusi Arvamus Natalja Jagintseva: minu Eesti Erkki Bahovski: kes maksab, see...? David Lidington, Konrad Pawlik: Ukraina reformitee Päeva Karikatuur Juhtkiri: tuumalepe on alternatiividest parem Liis Vaksmann: vaikimine ei paranda olukorda Postimees 1910. aastal: saksad püüavad eestlaste hingi Kultuur Paavo Järvi südamevalu muusika pärast Muusikasuvi tipneb Järvidega Sport Spordi lühiuudised Väike naine suurte meeste mängus Spetsiaalsed vaatamisalad peaks tõstma turvalisust Klavan Evertonist: ma ei ole kellelegi «ei» öelnud Tallinn Lõvi park suleti vandaalide hirmus Tarbija Suvel lastega juhtuvaid õnnetusi saaks ära hoida Tartu Soomes töötavad eestlased naaseksid palgatõusu korral või pensionieas Rallimeeste lipirivi tegi ühistu nõutuks Tartu ülikool kolib üksusi ringi Tartu Agro tühjendab suurt sigalat Tartu tüdruk sõidab maailmamängudele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Oliver Ait: Hiina näitab võimu ja kohalolekut Lõuna-Hiina merel

1 min lugemist
Hiina mereväe eriüksuse õppused. FOTO: SCANPIX

Pärast seda, kui Hiina uus president, Xi Jinping, 2012. aastal võimule tuli, on ta toonitanud Hiina rahvuse taaselustamise olulisust ja rõhutanud Hiina vajadust käituda nagu suurriik. Selleks peab riik omama kontrolli territooriumi üle, mida peetakse ajalooliselt Hiina omaks.

Tellijale Tellijale

Rõhku pannakse mereväe arendamisele ning kui varem keskenduti vaid rannaalade kaitsmisele, siis nüüd peetakse oluliseks võimet projitseerida sõjalist jõudu ka avamerele, et kaitsta endale kuuluvat territooriumi, kindlustada kaubateede turvalisus ning hoida puhvertsooni.

Hiina on veealustest riffidest tehissaarte ehitamise kaudu tekitamas de facto võimu ja kohalolekut Lõuna Hiina mere kõige kaugemates punktides, kuigi ÜRO mereseaduse kohaselt tehissaared «saare õigust» ei anna ning nende ehitamine teiste riikide 200 meremiili alasse on illegaalne.

14.07.2015 16.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto