Sisukord
Kolumnistid
Postimees
15.07.2015
Eesti Õppesõit lõppes ihualasti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakaas Palju õnne Eesti lühiuudised Pealinna sotsid esitasid ettepanekud võimuleppe muutmiseks Eesti lühiuudised Loodusmuuseum avas külastajate koertele parkla Anekdoodid Majandus Majanduse lühiuudised Praktikantide arv kahekordistunud: suvetöö Eesti pangas konti ei murra Välismaa Välismaa lühiuudised Kui rajaks õige saare… Oliver Ait: Hiina näitab võimu ja kohalolekut Lõuna-Hiina merel Intsidente Lõuna-Hiina merel Kommentaare vastasseisule Lõuna-Hiina merel Leslie Leino: tehissaarte rajamise eesmärgiks on militaar-strateegilised ambitsioonid Kokkulepe Iraaniga ei kaota kõigi kahtlusi Arvamus Natalja Jagintseva: minu Eesti Erkki Bahovski: kes maksab, see...? David Lidington, Konrad Pawlik: Ukraina reformitee Päeva Karikatuur Juhtkiri: tuumalepe on alternatiividest parem Liis Vaksmann: vaikimine ei paranda olukorda Postimees 1910. aastal: saksad püüavad eestlaste hingi Kultuur Paavo Järvi südamevalu muusika pärast Muusikasuvi tipneb Järvidega Sport Spordi lühiuudised Väike naine suurte meeste mängus Spetsiaalsed vaatamisalad peaks tõstma turvalisust Klavan Evertonist: ma ei ole kellelegi «ei» öelnud Tallinn Lõvi park suleti vandaalide hirmus Tarbija Suvel lastega juhtuvaid õnnetusi saaks ära hoida Tartu Soomes töötavad eestlased naaseksid palgatõusu korral või pensionieas Rallimeeste lipirivi tegi ühistu nõutuks Tartu ülikool kolib üksusi ringi Tartu Agro tühjendab suurt sigalat Tartu tüdruk sõidab maailmamängudele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: kes maksab, see...?

2 min lugemist
Erkki Bahovski FOTO: Tairo Lutter

Hiljutised teated sellest, nagu jäänuks eestlanna Katrin Nyman-Metcalf ilma ÜRO esimesest digitaalse privaatsuse uurija ametikohast oma väidetava leebuse – kui tohib sellist sõna kasutada – tõttu USA luureprogrammide vastu, panevad vaid õlgu kehitama ja sunnivad küsima, missugune on siis pärast Teist maailmasõda tööd alustanud maailmaorganisatsiooni tulevik.

Tellijale Tellijale

Huffington Post tsiteerib Nyman-Metcalfi, kelle sõnul tulenes tema läbikukkumine sellest, et mõni aktivist soovis niiviisi lehvitada lippu USA vilepuhujale Edward Snowdenile. Nyman-Metcalf oli varem öelnud, et täielikku digitaalset privaatsust pole olemas, sest midagi tuleb pidevalt ette võtta ka terrorismi suhtes. Aktivistid aga vaatavat maailma mustvalgelt ja nii panigi sakslasest ÜRO Inimõiguste Nõukogu president Joachim Rücker eestlanna kandidatuurile veto.

Kui Katrin Nyman-Metcalf ei saanud ÜRO uude ametisse sellepärast, et ta ei suhtu liiga kriitiliselt USA luuramistesse, siis võib seda pidada ÜRO üsna avameelseks ülestunnistuseks. See kinnitab, et ÜRO kõrgesse ametisse saavad inimesed, kes on juba eos erapoolikud. Peaksid ju ÜRO ametnikud olema võimalikult objektiivsed ja esindama planeedi huve tervikuna. Kui aga see polnud ametikohast ilmajäämise tegelik põhjus, siis jääb üksnes nentida, et ÜRO otsustusmehhanismid on läbipaistmatud.

1971. aastal esitasid soomlased ÜRO peasekretäri kandidaadiks kogenud diplomaadi Max Jakobsoni. Ent Jakobsoni kandidatuur ei läinud läbi, sest Nõukogude Liit oli Jakobsoni peale pahane tema raamatu «Diplomaatiline Talvesõda» pärast. On ka väidetud, et ameeriklasedki pooldasid Jakobsoni asemel austerlasest Kurt Waldheimi ja viisid soomlasi eksiteele, toetades justkui Jakobsoni. Ameeriklaste põhisihiks olevat siiski olnud takistada ametis jätkata eelmisel peasekretäril U Thantil.

Lõpptulemus oli ikkagi see, et neutraalse Soome kandidaat ametisse ei saanud ja Waldheimi minevikust paljastus hiljem hoopis räpaseid detaile.

14.07.2015 16.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto