Sisukord
Arvamus
Tänane leht
15.07.2015
Eesti Õppesõit lõppes ihualasti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakaas Palju õnne Eesti lühiuudised Pealinna sotsid esitasid ettepanekud võimuleppe muutmiseks Eesti lühiuudised Loodusmuuseum avas külastajate koertele parkla Anekdoodid Majandus Majanduse lühiuudised Praktikantide arv kahekordistunud: suvetöö Eesti pangas konti ei murra Välismaa Välismaa lühiuudised Kui rajaks õige saare… Oliver Ait: Hiina näitab võimu ja kohalolekut Lõuna-Hiina merel Intsidente Lõuna-Hiina merel Kommentaare vastasseisule Lõuna-Hiina merel Leslie Leino: tehissaarte rajamise eesmärgiks on militaar-strateegilised ambitsioonid Kokkulepe Iraaniga ei kaota kõigi kahtlusi Arvamus Natalja Jagintseva: minu Eesti Erkki Bahovski: kes maksab, see...? David Lidington, Konrad Pawlik: Ukraina reformitee Päeva Karikatuur Juhtkiri: tuumalepe on alternatiividest parem Liis Vaksmann: vaikimine ei paranda olukorda Postimees 1910. aastal: saksad püüavad eestlaste hingi Kultuur Paavo Järvi südamevalu muusika pärast Muusikasuvi tipneb Järvidega Sport Spordi lühiuudised Väike naine suurte meeste mängus Spetsiaalsed vaatamisalad peaks tõstma turvalisust Klavan Evertonist: ma ei ole kellelegi «ei» öelnud Tallinn Lõvi park suleti vandaalide hirmus Tarbija Suvel lastega juhtuvaid õnnetusi saaks ära hoida Tartu Soomes töötavad eestlased naaseksid palgatõusu korral või pensionieas Rallimeeste lipirivi tegi ühistu nõutuks Tartu ülikool kolib üksusi ringi Tartu Agro tühjendab suurt sigalat Tartu tüdruk sõidab maailmamängudele Meelelahutus Koomiks Sudoku

David Lidington, Konrad Pawlik: Ukraina reformitee

3 min lugemist
David Lidington FOTO: SCANPIX
Tellijale Tellijale

Seda fakti teatakse üsna harva: kui Nõukogude Liit 1990. aastal kokku varises, oli Poola SKT kõigest 20 protsenti suurem kui Ukrainal. Mõlemad maad olid suuruselt ja rahvaarvult täiesti võrreldavad.

Veerandsada aastat hiljem on lõhe suurenenud. Poola majandus on valdava osa möödunud aja jooksul pidevalt kasvanud ligikaudu 5 protsenti aastas, Ukraina on samal ajal aga aina stagneerunud. Miks?

Ilmne erinevus on Poola ühinemine Euroopa Liiduga. Kuid see üksi ei suuda selgitada kahe maa nii erinevat arengutrajektoori pärast kommunismi kokkuvarisemist. Siin on mängus veel kaks äärmiselt olulist tegurit, mis mõlemad pakuvad tänasele ELile väärtusliku õppetunni.

14.07.2015 16.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto