Sisukord
Korvpall
Postimees
15.07.2015
Eesti Õppesõit lõppes ihualasti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakaas Palju õnne Eesti lühiuudised Pealinna sotsid esitasid ettepanekud võimuleppe muutmiseks Eesti lühiuudised Loodusmuuseum avas külastajate koertele parkla Anekdoodid Majandus Majanduse lühiuudised Praktikantide arv kahekordistunud: suvetöö Eesti pangas konti ei murra Välismaa Välismaa lühiuudised Kui rajaks õige saare… Oliver Ait: Hiina näitab võimu ja kohalolekut Lõuna-Hiina merel Intsidente Lõuna-Hiina merel Kommentaare vastasseisule Lõuna-Hiina merel Leslie Leino: tehissaarte rajamise eesmärgiks on militaar-strateegilised ambitsioonid Kokkulepe Iraaniga ei kaota kõigi kahtlusi Arvamus Natalja Jagintseva: minu Eesti Erkki Bahovski: kes maksab, see...? David Lidington, Konrad Pawlik: Ukraina reformitee Päeva Karikatuur Juhtkiri: tuumalepe on alternatiividest parem Liis Vaksmann: vaikimine ei paranda olukorda Postimees 1910. aastal: saksad püüavad eestlaste hingi Kultuur Paavo Järvi südamevalu muusika pärast Muusikasuvi tipneb Järvidega Sport Spordi lühiuudised Väike naine suurte meeste mängus Spetsiaalsed vaatamisalad peaks tõstma turvalisust Klavan Evertonist: ma ei ole kellelegi «ei» öelnud Tallinn Lõvi park suleti vandaalide hirmus Tarbija Suvel lastega juhtuvaid õnnetusi saaks ära hoida Tartu Soomes töötavad eestlased naaseksid palgatõusu korral või pensionieas Rallimeeste lipirivi tegi ühistu nõutuks Tartu ülikool kolib üksusi ringi Tartu Agro tühjendab suurt sigalat Tartu tüdruk sõidab maailmamängudele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Väike naine suurte meeste mängus

2 min lugemist
Becky Hammon San Antonio Spursi suveliiga meeskonda juhendamas. FOTO: SCANPIX

KORVPALL. Endine tippmängija Becky Hammon tegi ajalugu, kui nimetati NBA-klubi San Antonio Spursi suveliigas osaleva meeskonna peatreeneriks. Ta on selles ametis esimene naine liiga ajaloos.  38-aastane Hammon on klubihooajal San Antonio meeskonna abitreener ehk pälvinud peatreener Gregg Popovichi ja San Antonio klubi kui liiga ühe parema organisatsiooni usalduse. Eks seegi ole näitaja, on ju liiga üks tunnustatumaid treenereid Popovich tuntud kui väga karm ja nõudlik juhendaja.

Tellijale Tellijale

Seejuures on Hammon esimene naine, kes NBA-klubis täiskohaga abitreenerina töötab, ja esimene naine, kes ühegi USA suurema profiliiga meeskonna juures ametlikult abitreenerina töötab. Kui 2013. aastal oli tal vigastuse tõttu pikk taastumisperioodi, läks ta sel ajal San Antonio meeskonna juurde õppima – käis nende treeningutel, kuulas ja andis ka nõu, kui küsiti. Edasi kutsuti ta juba klubisse palgale. «Olles Beckyt jälginud, olen tema korvpallialases IQs kindel. Lisaks on tal kõrge tööeetika ja isikuomadused, mis teevad temast meie meeskonnale suurepärase täienduse,» on Popovich Hammoni kohta öelnud.

Hammon teab, et ta on meestekeskses spordimaailmas suuresti teerajaja. «Leian, et see on meie ühiskonna jaoks oluline, et naisi tunnustatakse nende ajude eest samamoodi nagu mehi,» sõnas Hammon ESPNi vahendusel. «Mulle on oluline ka suurem pilt. Loodan, et kui naine läheb tööintervjuule, siis on tal samad võimalused kui meestel. See puudutab suurte spordiorganisatsioonide juhtivaid kohti ja ka kõiki teisi ameteid,» rääkis ta.

14.07.2015 16.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto