Sisukord
Tallinn
Tänane leht
15.07.2015
Eesti Õppesõit lõppes ihualasti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakaas Palju õnne Eesti lühiuudised Pealinna sotsid esitasid ettepanekud võimuleppe muutmiseks Eesti lühiuudised Loodusmuuseum avas külastajate koertele parkla Anekdoodid Majandus Majanduse lühiuudised Praktikantide arv kahekordistunud: suvetöö Eesti pangas konti ei murra Välismaa Välismaa lühiuudised Kui rajaks õige saare… Oliver Ait: Hiina näitab võimu ja kohalolekut Lõuna-Hiina merel Intsidente Lõuna-Hiina merel Kommentaare vastasseisule Lõuna-Hiina merel Leslie Leino: tehissaarte rajamise eesmärgiks on militaar-strateegilised ambitsioonid Kokkulepe Iraaniga ei kaota kõigi kahtlusi Arvamus Natalja Jagintseva: minu Eesti Erkki Bahovski: kes maksab, see...? David Lidington, Konrad Pawlik: Ukraina reformitee Päeva Karikatuur Juhtkiri: tuumalepe on alternatiividest parem Liis Vaksmann: vaikimine ei paranda olukorda Postimees 1910. aastal: saksad püüavad eestlaste hingi Kultuur Paavo Järvi südamevalu muusika pärast Muusikasuvi tipneb Järvidega Sport Spordi lühiuudised Väike naine suurte meeste mängus Spetsiaalsed vaatamisalad peaks tõstma turvalisust Klavan Evertonist: ma ei ole kellelegi «ei» öelnud Tallinn Lõvi park suleti vandaalide hirmus Tarbija Suvel lastega juhtuvaid õnnetusi saaks ära hoida Tartu Soomes töötavad eestlased naaseksid palgatõusu korral või pensionieas Rallimeeste lipirivi tegi ühistu nõutuks Tartu ülikool kolib üksusi ringi Tartu Agro tühjendab suurt sigalat Tartu tüdruk sõidab maailmamängudele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lõvi park suleti vandaalide hirmus

2 min lugemist

Tallinna Nõmme elanikud on pahased, et ei saa enam Hiiu-Suurtüki tänava lähedusse jäävasse Lõvi parki.

Elamute vahele jääva lõviskulptuuri ja purskkaevuga väikese pargi juurde viib tee, mille otsavärav on lukus ning Facebookis käib elav arutelu selle üle, kas Nõmme elanikel on õigus seal jalutamas käia või mitte.

Kui skulptuur paari aasta eest avati, lubas maa-ala arendav firma, et pärast valmimist jääb park avalikku kasutusse.

«Kui me omal ajal purskkaevu ja lõviskulptuuri tutvustasime, siis sai tõepoolest lahkelt lubatud, et ümberkaudsetele inimestele saab olema sinna vaba ligipääs,» möönis Hiiu-Suurtüki 4 ühistu esindaja Priit Kajari.

Arendaja plaan oli selline, et majad ehitatakse nii Hiiu-Suurtüki tänava äärde kui ka krundi teise serva. Elamute vahele jääv park koos purskkaevu ja Mare Mikofi lõviskulptuuriga oli plaanitud avalikku kasutusse. Mõne aja eest aga pandi kinnistu Vääna tänava poolne värav lukku.

Kajari sõnul jäi elamute ehitamine möödunud aastal pooleli, sest turg polnud soodne. See aga polnud põhjus parki sulgeda.

«Meil on seal Lõvi tänav, mis on eratee, ja kaks hektarit eramaad. Ei detailplaneering ega miski muu kohusta meid kedagi sinna lubama,» lausus Kajari. «Meil polnud siiani selle vastu midagi, kui inimesed seal jalutavad ja purskkaevu juures istuvad. Aga sel suvel on seal kord millegipärast käest ära läinud,» lisas ta.

Nii näiteks sokutab keegi oma vana mööblit üle aia nende krundile. See elanikke ja arendajat nii palju ei häirigi, aga Kajari sõnul on kohalikud noored hakanud seal lõhkumas käima.

«Nad on käinud pooleliolevates majades, kust me oleme neid korduvalt ära ajanud. Ja küllap see on neid vihastanud, sest nüüd käiakse seal sihilikult lõhkumas. Mitte nii, et mängu käigus midagi juhtub, vaid täiesti sihilikult lõhutakse. Tavaline pilt oli ka see, et Vääna tänava vanast ajaloolisest väravast jookseb sisse viie-kuueliikmeline kamp 15–16-aastaseid poisse. Nad räuskavad, sõimavad, ropendavad ja hüppavad teiselt poolt üle aia. Nii me polegi leidnud muud võimalust, kui värav lukku panna. Paratamatult kannatavad selle all ka kõik korralikud inimesed, kes ei pääse selle tõttu enam parki,» põhjendas Kajari.

Tema sõnul häirib elanikke ka see, et purskkaevu ääres käiakse alkoholi joomas. «Helistada politseisse ja öelda, et siin pargis juuakse, on täiesti mõttetu. Kui saaks kuidagi tagada selle, et keegi seal ei lõhu ega laamenda, siis võiks ju inimesi sinna lubada, aga praegu pole küll vähimatki kindlust, et seal kord püsib.»

Seotud lood
14.07.2015 16.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto