Sisukord
Tallinn
Postimees
22.02.2020
Isamaa Huawei-ohu koosolekul osales Huawei lobist (4) Eesti Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (9) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (4) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lõvi park suleti vandaalide hirmus

2 min lugemist

Tallinna Nõmme elanikud on pahased, et ei saa enam Hiiu-Suurtüki tänava lähedusse jäävasse Lõvi parki.

Elamute vahele jääva lõviskulptuuri ja purskkaevuga väikese pargi juurde viib tee, mille otsavärav on lukus ning Facebookis käib elav arutelu selle üle, kas Nõmme elanikel on õigus seal jalutamas käia või mitte.

Kui skulptuur paari aasta eest avati, lubas maa-ala arendav firma, et pärast valmimist jääb park avalikku kasutusse.

«Kui me omal ajal purskkaevu ja lõviskulptuuri tutvustasime, siis sai tõepoolest lahkelt lubatud, et ümberkaudsetele inimestele saab olema sinna vaba ligipääs,» möönis Hiiu-Suurtüki 4 ühistu esindaja Priit Kajari.

Arendaja plaan oli selline, et majad ehitatakse nii Hiiu-Suurtüki tänava äärde kui ka krundi teise serva. Elamute vahele jääv park koos purskkaevu ja Mare Mikofi lõviskulptuuriga oli plaanitud avalikku kasutusse. Mõne aja eest aga pandi kinnistu Vääna tänava poolne värav lukku.

Kajari sõnul jäi elamute ehitamine möödunud aastal pooleli, sest turg polnud soodne. See aga polnud põhjus parki sulgeda.

«Meil on seal Lõvi tänav, mis on eratee, ja kaks hektarit eramaad. Ei detailplaneering ega miski muu kohusta meid kedagi sinna lubama,» lausus Kajari. «Meil polnud siiani selle vastu midagi, kui inimesed seal jalutavad ja purskkaevu juures istuvad. Aga sel suvel on seal kord millegipärast käest ära läinud,» lisas ta.

Nii näiteks sokutab keegi oma vana mööblit üle aia nende krundile. See elanikke ja arendajat nii palju ei häirigi, aga Kajari sõnul on kohalikud noored hakanud seal lõhkumas käima.

«Nad on käinud pooleliolevates majades, kust me oleme neid korduvalt ära ajanud. Ja küllap see on neid vihastanud, sest nüüd käiakse seal sihilikult lõhkumas. Mitte nii, et mängu käigus midagi juhtub, vaid täiesti sihilikult lõhutakse. Tavaline pilt oli ka see, et Vääna tänava vanast ajaloolisest väravast jookseb sisse viie-kuueliikmeline kamp 15–16-aastaseid poisse. Nad räuskavad, sõimavad, ropendavad ja hüppavad teiselt poolt üle aia. Nii me polegi leidnud muud võimalust, kui värav lukku panna. Paratamatult kannatavad selle all ka kõik korralikud inimesed, kes ei pääse selle tõttu enam parki,» põhjendas Kajari.

Tema sõnul häirib elanikke ka see, et purskkaevu ääres käiakse alkoholi joomas. «Helistada politseisse ja öelda, et siin pargis juuakse, on täiesti mõttetu. Kui saaks kuidagi tagada selle, et keegi seal ei lõhu ega laamenda, siis võiks ju inimesi sinna lubada, aga praegu pole küll vähimatki kindlust, et seal kord püsib.»

Seotud lood
21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto