Sisukord
Välismaa
Tänane leht
15.07.2015
Eesti Õppesõit lõppes ihualasti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakaas Palju õnne Eesti lühiuudised Pealinna sotsid esitasid ettepanekud võimuleppe muutmiseks Eesti lühiuudised Loodusmuuseum avas külastajate koertele parkla Anekdoodid Majandus Majanduse lühiuudised Praktikantide arv kahekordistunud: suvetöö Eesti pangas konti ei murra Välismaa Välismaa lühiuudised Kui rajaks õige saare… Oliver Ait: Hiina näitab võimu ja kohalolekut Lõuna-Hiina merel Intsidente Lõuna-Hiina merel Kommentaare vastasseisule Lõuna-Hiina merel Leslie Leino: tehissaarte rajamise eesmärgiks on militaar-strateegilised ambitsioonid Kokkulepe Iraaniga ei kaota kõigi kahtlusi Arvamus Natalja Jagintseva: minu Eesti Erkki Bahovski: kes maksab, see...? David Lidington, Konrad Pawlik: Ukraina reformitee Päeva Karikatuur Juhtkiri: tuumalepe on alternatiividest parem Liis Vaksmann: vaikimine ei paranda olukorda Postimees 1910. aastal: saksad püüavad eestlaste hingi Kultuur Paavo Järvi südamevalu muusika pärast Muusikasuvi tipneb Järvidega Sport Spordi lühiuudised Väike naine suurte meeste mängus Spetsiaalsed vaatamisalad peaks tõstma turvalisust Klavan Evertonist: ma ei ole kellelegi «ei» öelnud Tallinn Lõvi park suleti vandaalide hirmus Tarbija Suvel lastega juhtuvaid õnnetusi saaks ära hoida Tartu Soomes töötavad eestlased naaseksid palgatõusu korral või pensionieas Rallimeeste lipirivi tegi ühistu nõutuks Tartu ülikool kolib üksusi ringi Tartu Agro tühjendab suurt sigalat Tartu tüdruk sõidab maailmamängudele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kui rajaks õige saare…

4 min lugemist
Kaader tänavu mais USA luurelennukilt tehtud videost, millel on näha Hiina süvenduslaevu Mischiefi rahu juures. FOTO: SCANPIX

Kujutage ette olukorda, kus Venemaa asub rajama Soome lahe lääneossa – näiteks poolele teele juba varem tuttavast Hankost Soome rannikul samuti teada-tuntud Pakri poolsaarele – tehissaart. Samal ajal kui merre kerkib uus saar, kuulutab idanaaber, et tegu on Venemaa keisririigile kuulunud ajaloolise piirkonnaga, millelepraegusel Venemaal kui selle seaduslikul järeltulijal on territoriaalne õigus.

Tellijale Tellijale

Sarnaselt 1939. aastaga avaldavad Kremli juhid imestust, et ega eestlased ja soomlased ometi arva suutvat oma idapoolset naaberriiki Soome lahe soppi suruda. «24 aastat tagasi panite meid jälle istuma sellesse Soome lompi. Egas te arva, et nii võib kesta jäädavalt?» küsib Vene välisminister. «Siis oli Venemaa jõuetu, kuid vahepeal on ta kasvanud. Venemaa on nüüd suurriik, kelle huvid vajavad arvestamist.»

«Kui teie meie tegevusega ei lepi, siis tuleb meil tarvitada oma julgeoleku kindlustamiseks teisi teid, võib-olla järsumaid, võib-olla keerulisemaid. Palun teid, ärge sundige meid tarvitama jõudu Eesti suhtes!» hoiatab välisminister Vjatšeslav Molotovi eeskujul.

14.07.2015 16.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto