Sisukord
Arvamus
Postimees
15.07.2015
Eesti Õppesõit lõppes ihualasti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakaas Palju õnne Eesti lühiuudised Pealinna sotsid esitasid ettepanekud võimuleppe muutmiseks Eesti lühiuudised Loodusmuuseum avas külastajate koertele parkla Anekdoodid Majandus Majanduse lühiuudised Praktikantide arv kahekordistunud: suvetöö Eesti pangas konti ei murra Välismaa Välismaa lühiuudised Kui rajaks õige saare… Oliver Ait: Hiina näitab võimu ja kohalolekut Lõuna-Hiina merel Intsidente Lõuna-Hiina merel Kommentaare vastasseisule Lõuna-Hiina merel Leslie Leino: tehissaarte rajamise eesmärgiks on militaar-strateegilised ambitsioonid Kokkulepe Iraaniga ei kaota kõigi kahtlusi Arvamus Natalja Jagintseva: minu Eesti Erkki Bahovski: kes maksab, see...? David Lidington, Konrad Pawlik: Ukraina reformitee Päeva Karikatuur Juhtkiri: tuumalepe on alternatiividest parem Liis Vaksmann: vaikimine ei paranda olukorda Postimees 1910. aastal: saksad püüavad eestlaste hingi Kultuur Paavo Järvi südamevalu muusika pärast Muusikasuvi tipneb Järvidega Sport Spordi lühiuudised Väike naine suurte meeste mängus Spetsiaalsed vaatamisalad peaks tõstma turvalisust Klavan Evertonist: ma ei ole kellelegi «ei» öelnud Tallinn Lõvi park suleti vandaalide hirmus Tarbija Suvel lastega juhtuvaid õnnetusi saaks ära hoida Tartu Soomes töötavad eestlased naaseksid palgatõusu korral või pensionieas Rallimeeste lipirivi tegi ühistu nõutuks Tartu ülikool kolib üksusi ringi Tartu Agro tühjendab suurt sigalat Tartu tüdruk sõidab maailmamängudele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Natalja Jagintseva: minu Eesti

3 min lugemist
Наталия ЯГИНЦЕВА FOTO: Erakogu

Mõne aasta eest Eestisse kolinud venelanna, filoloog Natalja Jagintseva kirjutab paljust heast, mida ta siin on kogenud.

Tellijale Tellijale

Ma sündisin ja elasin palju aastaid Peterburis, Eestisse kolisin kolm aastat tagasi. Elan tavalise inimese elu, tuleb lahendada küsimusi, mis tulevad ette seoses töö, elukoha, arstiabiga… Väga palju on seda, mis mulle Eestis siiralt meeldib. Kuid imestama paneb, et kui asun jagama oma muljeid inimestega, kes on siin sündinud ja üles kasvanud, jagavad minu vaimustust vähesed.

Veelgi enam: mulle hakatakse rääkima, kuidas kõik on halvasti. Ja mul on kujunenud mulje, et mul on mingis mõttes omaenese Eesti, mis on hästi heasoovlik. Ma ei ole kunagi pidanud pöörduma kusagile tuttavate kaudu (mul lihtsalt polnud ju neid), ma pole andnud altkäemaksu. Aga minusse on alati suhtutud sõbralikult ja kõik mu küsimused on lahenenud kiiresti. Ning ma taipasin: Eesti elanikud on lihtsalt heaga nii ära harjunud, et ei märkagi seda enam. Enamiku jaoks on see lihtsalt vaikimisi olukord.

14.07.2015 16.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto