Sisukord
Arvamus
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (10) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (7) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (1) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Natalja Jagintseva: minu Eesti

3 min lugemist
Наталия ЯГИНЦЕВА FOTO: Erakogu

Mõne aasta eest Eestisse kolinud venelanna, filoloog Natalja Jagintseva kirjutab paljust heast, mida ta siin on kogenud.

Tellijale

Ma sündisin ja elasin palju aastaid Peterburis, Eestisse kolisin kolm aastat tagasi. Elan tavalise inimese elu, tuleb lahendada küsimusi, mis tulevad ette seoses töö, elukoha, arstiabiga… Väga palju on seda, mis mulle Eestis siiralt meeldib. Kuid imestama paneb, et kui asun jagama oma muljeid inimestega, kes on siin sündinud ja üles kasvanud, jagavad minu vaimustust vähesed.

Veelgi enam: mulle hakatakse rääkima, kuidas kõik on halvasti. Ja mul on kujunenud mulje, et mul on mingis mõttes omaenese Eesti, mis on hästi heasoovlik. Ma ei ole kunagi pidanud pöörduma kusagile tuttavate kaudu (mul lihtsalt polnud ju neid), ma pole andnud altkäemaksu. Aga minusse on alati suhtutud sõbralikult ja kõik mu küsimused on lahenenud kiiresti. Ning ma taipasin: Eesti elanikud on lihtsalt heaga nii ära harjunud, et ei märkagi seda enam. Enamiku jaoks on see lihtsalt vaikimisi olukord.

21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto