Sisukord
Uudised
Postimees
15.07.2015
Eesti Õppesõit lõppes ihualasti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakaas Palju õnne Eesti lühiuudised Pealinna sotsid esitasid ettepanekud võimuleppe muutmiseks Eesti lühiuudised Loodusmuuseum avas külastajate koertele parkla Anekdoodid Majandus Majanduse lühiuudised Praktikantide arv kahekordistunud: suvetöö Eesti pangas konti ei murra Välismaa Välismaa lühiuudised Kui rajaks õige saare… Oliver Ait: Hiina näitab võimu ja kohalolekut Lõuna-Hiina merel Intsidente Lõuna-Hiina merel Kommentaare vastasseisule Lõuna-Hiina merel Leslie Leino: tehissaarte rajamise eesmärgiks on militaar-strateegilised ambitsioonid Kokkulepe Iraaniga ei kaota kõigi kahtlusi Arvamus Natalja Jagintseva: minu Eesti Erkki Bahovski: kes maksab, see...? David Lidington, Konrad Pawlik: Ukraina reformitee Päeva Karikatuur Juhtkiri: tuumalepe on alternatiividest parem Liis Vaksmann: vaikimine ei paranda olukorda Postimees 1910. aastal: saksad püüavad eestlaste hingi Kultuur Paavo Järvi südamevalu muusika pärast Muusikasuvi tipneb Järvidega Sport Spordi lühiuudised Väike naine suurte meeste mängus Spetsiaalsed vaatamisalad peaks tõstma turvalisust Klavan Evertonist: ma ei ole kellelegi «ei» öelnud Tallinn Lõvi park suleti vandaalide hirmus Tarbija Suvel lastega juhtuvaid õnnetusi saaks ära hoida Tartu Soomes töötavad eestlased naaseksid palgatõusu korral või pensionieas Rallimeeste lipirivi tegi ühistu nõutuks Tartu ülikool kolib üksusi ringi Tartu Agro tühjendab suurt sigalat Tartu tüdruk sõidab maailmamängudele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rallimeeste lipirivi tegi ühistu nõutuks

2 min lugemist
Kuperjanovi 2 korteriühistu esimees Tõnu Ints kinnitas, et ralli vastu ei ole tal midagi. Küll aga leiab ta, et ralli korraldajad võiksid ühistu territooriumile aeda ehitades selleks vähemalt luba küsida. FOTO: Kalev Saar

Esmaspäeva õhtupoolikul koju jõudnud korteriühistu Kuperjanovi 2 esimeest Tõnu Intsu tabas siiras üllatus, kui ta leidis oma kodumaja eest muru sisse löödud lipirivi.

Et ühistul parasjagu oma õuel töid käimas pole ning telefonikõned ka maja teenindava haldusfirma ja linnavalitsuse numbritel ei toonud selgust, tegi see ühistu esimehe nõutuks.

«Esimene mõte oli, et korjan need pulgad kokku ja vaatan, kas keegi neile järele tuleb,» tunnistas Ints, osutades 18-le hernekepi mõõtu lipile, mis on löödud kinni murukamarasse.

Koduuksest õlletelki

Mõne aja pärast helistati linna liikluskorraldusteenistusest siiski tagasi ja pakuti, et ehk on kummaline tegevus maja ees seotud kuidagi Rally Estonia reede õhtule planeeritud linnakatsega.

Ralli korraldajaile helistades jõudis Ints lõpuks meheni, kes lipirivi maja ette püstitada lasi. Selgus, et maja ette tuleb värvilisest materjalist aed ja selle postideks ongi ühistu maa peale, hoolikalt pügatud muru sisse löödud puidust vaiad.

Ints leidis, et sellise tegevuse eel olnuks viisakas maaomanikku teavitada. Mees telefonis vabandas ja vastas, et see tal ununes.

«Mul ei ole midagi ralli vastu. Lihtsalt rääkige inimestega,» rõhutas Ints. Ta lisas, et arvatavalt on ka teistel ralliraja serva jäävatel kinnistutel muresid. Ta tõi näite, et möödunud aastal ei pääsenud näiteks kiirabiauto tema maja vastas asuva silma- ja kõrvakliiniku juurde, vaid jäi kaugemale seisma.

Rally Estonia linnakatse Tartus

  • Reedel, 17. juulil kell 18.15–22.15 on autodele ja jalakäijatele suletud lõike Ülikooli, Lossi, J. Liivi, Veski (Näituse ja J. Kuperjanovi t lõik), J. Kuperjanovi (Kastani-Tiigi t lõik), Vallikraavi ja K. E. von Baeri tänaval.

Allikas: www.rallyestonia.com

Ints ise sattus mullu trepikojast väljudes aga ootamatult hoopis õlletelki. «Sain lausa pahandada, et mida ma siin teen,» meenutas ta. Ka toona ei suhelnud rallikorraldajad ühistuga ning metallaiad ja õlletelk löödi ühistu maale lihtsalt püsti.

Tartu linnakatse rada ette valmistav Teet Lepikso märkis, et juunikuus suhtlesid nad ralliraja äärde jäävate elanike ja asutustega ning kõigisse postkastidesse pandi infomaterjalid. Nüüd nad Kuperjanovi 2 ühistut uuesti ei teavitanud. «Selline õnnetu juhus tõesti oli,» tõdes Lepikso. Ta leidis aga, et ka ühistu ise oleks võinud soovi korral infomaterjalides toodud telefoninumbritele helistades korraldajatega tingimustes kokku leppida.

Koju ei pääse

Aed Kuperjanovi 2 maja ees tuleb tänavast umbes kümne meetri kaugusele ning inimesed sõidu ajal rallirajale minna ei tohi. Arvestades hiljutist traagilist juhtumit Harju rallil, kus hukkus kolm pealtvaatajat, tahavad korraldajad pöörata ohutusele erilist tähelepanu.

Reede hommikul alates kella seitsmest on rallirajale jäävatel tänavatel parkimine keelatud. Õhtul kell 18 suletakse autoliiklus ning kell 18.15 püütakse ka jalakäijad alalt välja saada. Kui siis mõni inimene veel kodust välja tuleb, juhatavad turvamehed ta kiiresti ohutumasse kohta, täpsustas Lepikso. Tavapärane liiklus taastub kella 22 paiku.

Juurdepääsu erandi teevad rallikorraldajad üksnes juhul, kui selles ajavahemikus peaks Kuperjanovi tänava haiglasse toodama kriitilises seisus patsient. Siis peatatakse ralli ja kiirabiauto lastakse läbi.

Seotud lood
14.07.2015 16.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto