Sisukord
Tänane leht
Tänane leht
15.07.2015
Eesti Õppesõit lõppes ihualasti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakaas Palju õnne Eesti lühiuudised Pealinna sotsid esitasid ettepanekud võimuleppe muutmiseks Eesti lühiuudised Loodusmuuseum avas külastajate koertele parkla Anekdoodid Majandus Majanduse lühiuudised Praktikantide arv kahekordistunud: suvetöö Eesti pangas konti ei murra Välismaa Välismaa lühiuudised Kui rajaks õige saare… Oliver Ait: Hiina näitab võimu ja kohalolekut Lõuna-Hiina merel Intsidente Lõuna-Hiina merel Kommentaare vastasseisule Lõuna-Hiina merel Leslie Leino: tehissaarte rajamise eesmärgiks on militaar-strateegilised ambitsioonid Kokkulepe Iraaniga ei kaota kõigi kahtlusi Arvamus Natalja Jagintseva: minu Eesti Erkki Bahovski: kes maksab, see...? David Lidington, Konrad Pawlik: Ukraina reformitee Päeva Karikatuur Juhtkiri: tuumalepe on alternatiividest parem Liis Vaksmann: vaikimine ei paranda olukorda Postimees 1910. aastal: saksad püüavad eestlaste hingi Kultuur Paavo Järvi südamevalu muusika pärast Muusikasuvi tipneb Järvidega Sport Spordi lühiuudised Väike naine suurte meeste mängus Spetsiaalsed vaatamisalad peaks tõstma turvalisust Klavan Evertonist: ma ei ole kellelegi «ei» öelnud Tallinn Lõvi park suleti vandaalide hirmus Tarbija Suvel lastega juhtuvaid õnnetusi saaks ära hoida Tartu Soomes töötavad eestlased naaseksid palgatõusu korral või pensionieas Rallimeeste lipirivi tegi ühistu nõutuks Tartu ülikool kolib üksusi ringi Tartu Agro tühjendab suurt sigalat Tartu tüdruk sõidab maailmamängudele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Paavo Järvi südamevalu muusika pärast

3 min lugemist
Dirigent Paavo Järvi lavataguses elus, linnamelus. FOTO: Kaader filmist

Ei juhtu just sageli, et saaksime Tallinnas väljaspool PÖFFi rõõmustada mõne maailmatasemel välismaise filmi esilinastuse üle, kuid pühapäeval sai see kinos Sõprus ometi teoks – Euroopa esilinastuseni jõudis USA režissööri David Donnelly dokumentaalfilm «Maestro. Music is everything» («Maestro. Muusika on kõik»).

Tellijale Tellijale

Donnelly talletas kahe aasta jooksul maailma tippdirigentide hulka kuuluva maestro Paavo Järvi elu, saates teda kaameraga nii eraelus kui ka ringreisidel, nii laval kui ka lava taga. Kokku võeti üles 200 tundi materjali ning tõenäoliselt nõudis sellest 90-minutilise kontsentraadi setitamine autorilt nii meisterlikku kontseptsioonitunnetust kui ka raudset närvi ja emotsioonide taltsutamist, sest öelge: mis poleks Järvi puhul huvitav?

Film liigub Järviga kaasa kõikjal maailmas, kus ta kontserte annab, ja igal juhul võib juba praegu oletada, et seda hakkab saatma suur menu.

14.07.2015 16.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto