Sisukord
Välismaa
Postimees
15.07.2015
Eesti Õppesõit lõppes ihualasti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakaas Palju õnne Eesti lühiuudised Pealinna sotsid esitasid ettepanekud võimuleppe muutmiseks Eesti lühiuudised Loodusmuuseum avas külastajate koertele parkla Anekdoodid Majandus Majanduse lühiuudised Praktikantide arv kahekordistunud: suvetöö Eesti pangas konti ei murra Välismaa Välismaa lühiuudised Kui rajaks õige saare… Oliver Ait: Hiina näitab võimu ja kohalolekut Lõuna-Hiina merel Intsidente Lõuna-Hiina merel Kommentaare vastasseisule Lõuna-Hiina merel Leslie Leino: tehissaarte rajamise eesmärgiks on militaar-strateegilised ambitsioonid Kokkulepe Iraaniga ei kaota kõigi kahtlusi Arvamus Natalja Jagintseva: minu Eesti Erkki Bahovski: kes maksab, see...? David Lidington, Konrad Pawlik: Ukraina reformitee Päeva Karikatuur Juhtkiri: tuumalepe on alternatiividest parem Liis Vaksmann: vaikimine ei paranda olukorda Postimees 1910. aastal: saksad püüavad eestlaste hingi Kultuur Paavo Järvi südamevalu muusika pärast Muusikasuvi tipneb Järvidega Sport Spordi lühiuudised Väike naine suurte meeste mängus Spetsiaalsed vaatamisalad peaks tõstma turvalisust Klavan Evertonist: ma ei ole kellelegi «ei» öelnud Tallinn Lõvi park suleti vandaalide hirmus Tarbija Suvel lastega juhtuvaid õnnetusi saaks ära hoida Tartu Soomes töötavad eestlased naaseksid palgatõusu korral või pensionieas Rallimeeste lipirivi tegi ühistu nõutuks Tartu ülikool kolib üksusi ringi Tartu Agro tühjendab suurt sigalat Tartu tüdruk sõidab maailmamängudele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kokkulepe Iraaniga ei kaota kõigi kahtlusi

2 min lugemist
Iraani välisminister Mohammad Javad Zarif. FOTO: SCANPIX

«Iga tee tuumarelvani on ära lõigatud,» kinnitas USA president Barack Obama uudisteagentuuri AFP vahendusel pärast seda, kui Austria pealinnas Viinis Iraani tuumaprogrammi üle läbirääkimisi pidanud riikide esindajad teatasid eile ajaloolisest kokkuleppest.  

Tellijale Tellijale

«Keerulist ajalugu kahe riigi suhetes ei saa ignoreerida. See kokkulepe annab võimaluse liikuda uues suunas,» lisas Obama, kellele lepinguni jõudmine on analüütikute sõnul tema ametiaja üks suuremaid välispoliitilisi saavutusi. See aga eeldab, et islamivabariik hakkab lepingust ka kinni pidama.

Kokkuleppe, mis Iraani välisministri Mohammad Javal Zarifi hinnangul pole kellegi jaoks täiuslik, järgi leevendatakse Iraanile kehtestatud sanktsioone, kuid vastupidiselt Teherani, aga ka viimast toetava Moskva nõudmistele tehakse seda järk-järgult. Ühtlasi hoiatasid lääneriigid Teherani, et kui see endale võetud kohustusi ei täida, kehtestatakse sanktsioonid uuesti.

14.07.2015 16.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto