Sisukord
Arvamus
Postimees
16.07.2015
Eesti Mälumäng Dilbert Horoskoop Male Palju õnne Lastele meeldib magus, suurtele hapukas Mis maasikasort moositegemiseks valida? Tagakülg Tänavaküsitlus: kas olete eluga Eestis rahul? Endist vallavanemat süüdistatakse omastamises Väidetav ahistamisjuhtum jahmatas autokoolide liitu Rikkuritele pakutakse müügiks kaht Eesti saart Esikülg 16. juuli Eesti lühiuudised Kaljurand: usun koostöösse ja kaasamisse Tõhus piits, suurem präänik ja aasta ühinemiseks Majandus Gild tekkis tänu LHV skandaalile SPALTA majandus Rikkuritele pakutakse müügiks kaht Eesti saart Jahe ilm suveäride pidajaid verest välja ei löö Välismaa 94-aastane Auschwitzi endine valvur mõisteti vangi Mis on El Niño? Haruldane loodusnähtus seab taas ohtu majanduse ja inimelud Välismaa lühiuudised Arvamus Ivar Raig: Kreeka keskne küsimus on usaldus Peeter Tammistu: kas kiirabiauto jääb ainsaks ühistranspordiks? Lugejate kirjad: mis saab kommentaariumist? Juhtkiri: MH17 tapjad peavad vastutama Eda Ahi: pehmest jõust sai infosõda Päeva karikatuur Postimees 1933. aastal: Mandshukuo – wastuolude maa. Kultuur Jakuut elustas «Libahundi» Jõgevalt otse Hollywoodi Sport Spordi lühiuudised Katrina Lehis – Haapsalu parim, maailmas kuues Panused suurenevad ja võidud muutuvad magusamaks Võimalus teha ajalugu: Kalju üritab murda Liechtensteini šveitslasi Võimsas hoos Froome asub oma puhtust tõestama Tallinn Kortermaja maa-aluses garaažis lebab keskaegne koge Tarbija Katse: kas ka kama puhul valdab sööjat kama-kaks-tunne? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1933. aastal: Mandshukuo – wastuolude maa.

1 min lugemist
Võiduka ilmega Jaapani sõdurid 1932. aastal Mandžuurias (Mandshukuos). FOTO: /©TopFoto

Jaapan on esimese osa oma ülesannetest Mandshukuos täitnud ja on arwamisel, et Mandshukuo on täielik riik. Seda kinnitawad ka paljud wälisriikide waatlejad.

Hiina on Mandshukuo kohta teisel arwamisel. Seal waadatakse Mandshukuo peale kui nukuteatrile, mille iga liigutus ettekirjutatakse Jaapani sõjawäe juhtide poolt. Riik kui seesugune seisab seal niikaua, kuni teda Jaapan oma sõjariistadega seal ülewal hoiab. Hiina wäiteid kinnitawad need wäljamaa waatlejad, kes kõik see aeg seal on olnud ning uue riigi tekkimise isiklikult kaasa on elanud. Peab mööduma aastaid, enne kui uue riigi tulewiku kohta midagi ennustada wõib, Sest nagu objektiiwsed asjatundjad-waatlejad objektiiwselt kinnitawad, on täiesti wõimata Madshukuo arenemist ennustada järgmiseks kuuks.

Weelgi suuremad kui wasturääkiwad üksikute asjatundjate arwamised, on wastuolud tegelikus elus.

Arwatakse, et uus Wene-Jaapani sõda tuleb, enne kui Moskwa loobub slaawi ülemwõimu ideest Aasias. Nähakse ette, et sõda wõib kesta kuni kaks aastat, ning oma ägeduselt maha ei jää Jaapani-Hiina sõjast, ning kus kindlasti tuleb arwestada Wene allajäämisega.

Wahepeal peawad läbirääkimisi keiser Hirohiti sõjawäelised ja diplomaatilised saadikud Jaapani saatkonnas feldmarssal Mutoga, kes annab igasuguseid juhtnööre toonil, mis laseb tunda, et tema on tõeline walitseja.

Jaapani Kwantungi armee kindralstaabi ülemkindral Koiso, kes wallutas Mandshukuo, täidab juhtnööre ja walitseb maad oma äranägemise järele. Seal samas kõrwal elab wäikses ja primitiiwses hiinlase majas Hiina ekskeiser ja Mandshukuo riigi juht Puji. Siiski on tal lootust, et uus Mandshukuo dünastia sellega omale teatud kuulsust wõib saawutada. 16.07.1933

Seotud lood
15.07.2015 17.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto