Sisukord
Kultuur
Postimees
16.07.2015
Eesti Mälumäng Dilbert Horoskoop Male Palju õnne Lastele meeldib magus, suurtele hapukas Mis maasikasort moositegemiseks valida? Tagakülg Tänavaküsitlus: kas olete eluga Eestis rahul? Endist vallavanemat süüdistatakse omastamises Väidetav ahistamisjuhtum jahmatas autokoolide liitu Rikkuritele pakutakse müügiks kaht Eesti saart Esikülg 16. juuli Eesti lühiuudised Kaljurand: usun koostöösse ja kaasamisse Tõhus piits, suurem präänik ja aasta ühinemiseks Majandus Gild tekkis tänu LHV skandaalile SPALTA majandus Rikkuritele pakutakse müügiks kaht Eesti saart Jahe ilm suveäride pidajaid verest välja ei löö Välismaa 94-aastane Auschwitzi endine valvur mõisteti vangi Mis on El Niño? Haruldane loodusnähtus seab taas ohtu majanduse ja inimelud Välismaa lühiuudised Arvamus Ivar Raig: Kreeka keskne küsimus on usaldus Peeter Tammistu: kas kiirabiauto jääb ainsaks ühistranspordiks? Lugejate kirjad: mis saab kommentaariumist? Juhtkiri: MH17 tapjad peavad vastutama Eda Ahi: pehmest jõust sai infosõda Päeva karikatuur Postimees 1933. aastal: Mandshukuo – wastuolude maa. Kultuur Jakuut elustas «Libahundi» Jõgevalt otse Hollywoodi Sport Spordi lühiuudised Katrina Lehis – Haapsalu parim, maailmas kuues Panused suurenevad ja võidud muutuvad magusamaks Võimalus teha ajalugu: Kalju üritab murda Liechtensteini šveitslasi Võimsas hoos Froome asub oma puhtust tõestama Tallinn Kortermaja maa-aluses garaažis lebab keskaegne koge Tarbija Katse: kas ka kama puhul valdab sööjat kama-kaks-tunne? Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Jakuut elustas «Libahundi»

3 min lugemist
Ekspressiivne: Margus (Kristo Viiding) ja Tiina (Kristiina-Hortensia Port) aktsioonis. FOTO: Mats Õun

Viinistu katlamajas mängitav «Libahunt» tekitab juba ette huvi selle vastu, kuidas on üht eesti kirjanduse tüviteksti tõlgendanud Jakuutiast pärit lavastaja Sergei Potapov – ise šamaani lapselaps.

Tellijale

Lavastust vaadates selgub, et lavastaja kontseptsioon ei erine tegelikult algmaterjalis peituvast sõnumist, vastupidi: laval võimendatakse teemasid, mida ka autor pidas oluliseks praeguseks juba rohkem kui sada aastat tagasi. Vabadus ja võõraviha on need probleemid, mida August Kitzberg oma näidendi kaudu nii sügavalt avab ja mis püsivad siiani aktuaalsed.

Kui metsast pärit tumedat verd Tiina (Kristiina-Hortensia Port) ühel tuisusel talveõhtul mõisa ja kiriku meelevallas elava Tammarude perekonna ukse taha satub ja ta halastusest tallu elama jäetakse, nähtub sellest varsti midagi palju enamat kui pelgalt peavarju andmine ühele vaesele nõialapsele. Tiina hakkab kuulutama vabadust laiemas tähenduses kogu eesti rahvale, mis valitseva ristiusu abil paraku veriselt maha surutakse.

15.07.2015 17.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto