Sisukord
Tarbija
Postimees
16.07.2015
Eesti Mälumäng Dilbert Horoskoop Male Palju õnne Lastele meeldib magus, suurtele hapukas Mis maasikasort moositegemiseks valida? Tagakülg Tänavaküsitlus: kas olete eluga Eestis rahul? Endist vallavanemat süüdistatakse omastamises Väidetav ahistamisjuhtum jahmatas autokoolide liitu Rikkuritele pakutakse müügiks kaht Eesti saart Esikülg 16. juuli Eesti lühiuudised Kaljurand: usun koostöösse ja kaasamisse Tõhus piits, suurem präänik ja aasta ühinemiseks Majandus Gild tekkis tänu LHV skandaalile SPALTA majandus Rikkuritele pakutakse müügiks kaht Eesti saart Jahe ilm suveäride pidajaid verest välja ei löö Välismaa 94-aastane Auschwitzi endine valvur mõisteti vangi Mis on El Niño? Haruldane loodusnähtus seab taas ohtu majanduse ja inimelud Välismaa lühiuudised Arvamus Ivar Raig: Kreeka keskne küsimus on usaldus Peeter Tammistu: kas kiirabiauto jääb ainsaks ühistranspordiks? Lugejate kirjad: mis saab kommentaariumist? Juhtkiri: MH17 tapjad peavad vastutama Eda Ahi: pehmest jõust sai infosõda Päeva karikatuur Postimees 1933. aastal: Mandshukuo – wastuolude maa. Kultuur Jakuut elustas «Libahundi» Jõgevalt otse Hollywoodi Sport Spordi lühiuudised Katrina Lehis – Haapsalu parim, maailmas kuues Panused suurenevad ja võidud muutuvad magusamaks Võimalus teha ajalugu: Kalju üritab murda Liechtensteini šveitslasi Võimsas hoos Froome asub oma puhtust tõestama Tallinn Kortermaja maa-aluses garaažis lebab keskaegne koge Tarbija Katse: kas ka kama puhul valdab sööjat kama-kaks-tunne? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lastele meeldib magus, suurtele hapukas

1 min lugemist
Laste moosimaitse erines kardinaalselt täiskasvanute omast. FOTO: Kristjan Teedema/Postimees

Maasikasortidest «Polka», «Sonata» ja «Rumba» keedetud moosi maitsesid nii Käopesa perekodu lapsed kui ka Postimehe toimetuse liikmed.

Tellijale Tellijale

Pimetestis maitses lastele kõige rohkem «Rumbast» valmistatud moos, mis sai viiepallisüsteemis hindeks 4,42. Lapsed kiitsid moosi väga magusat maitset ja kroonisid «Rumbast» valminud moosi ühehäälselt oma lemmikuks. «Oli minu arust kõige parem, aga vist oleks pannkoogi peal pisut vedel,» lisas üks poiss. Teistest sortidest keedetud moosi kohta ei lausunud lapsed aga musta ega valget, kuid hinded rääkisid enda eest. «Sonatast» keedetud moosile panid lapsed hindeks 4,42 ja «Polkast» moosile 3,83.

Kui Käopesas sai kõige kiiremini tühjaks «Rumba» moosipurk, siis enamik toimetuse töötajatest määris saiale hoopis «Polkat». Seda peeti välimuselt kõige ahvatlevamaks, kiideti kodus tehtud moosi maitset ja leiti seoseid lapsepõlves söödud moosiga. «Moos nagu moos olema peab, mõnusalt magus ja õige konsistentsiga,» lisati.

15.07.2015 17.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto