Sisukord
Äriuudised
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (1) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Eripärased hotellid raputavad Tallinna Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (1) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Loginov jäi norralaste hammaste vahele Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jahe ilm suveäride pidajaid verest välja ei löö

2 min lugemist
Tänavu avatud Lottemaa meelitab külastajaid eelkõige oma uudsusega, lapsed tahavad oma lemmikkangelastega trehvata ka vihmast hoolimata. FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Kuigi ilmajaam annab tuleva nädala keskpaigast soojema ilma lootust, võib tänavust suve pidada keskmisest külmemaks ja vihmasemaks. Postimees uuris, kuidas on jahedus ja päikesenappus mõjutanud harilikult suviti suuri kasumeid teenivaid ettevõtteid.

Saaremaa Mändjala kämpingu juhataja Silja Vipre sõnul ei tähenda jahe suvi populaarsele majutuskohale veel katastroofi. «Võib öelda, et sel aastal justkui polekski suve, ent samas ei ütleks, et sellel oleks väga halvad tagajärjed,» sõnas Vipre. «Näiteks suvepäevad on inimestel ju ammu plaanitud, eks nad panevad siis joped selga ja tulevad ikkagi peole. Elame selle suve üle, küll järgmine tuleb parem,» sõnas Vipre. Eelmine suvi oli kämpingule tänavusest edukam, sest esimene kuumalaine saabus toona juba mais ning puhkajaid jagus suve esimestest päevadest peale. Rannaseltskonda on Vipre hinnangul tänavu küll tunduvalt vähem, ent sellest hoolimata külastajaid jagub ja olukorda ei saa kriitiliseks nimetada.

Ka Balbiino turundus- ja kommunikatsioonijuht Enel Kolk nentis, et tänavune suvi on lasknud end oodata: kui tavapäraselt algab jäätisemüügi kõrghooaeg mais esimeste kuumalainete ajal, siis sel aastal on see pisut hilisemale ajale nihkunud. «Alates juunist on jäätisesõbrad siiski kauplustes usinalt külmikuuksi kulutanud – ehk on just jäätis olnud see, mis nigelavõitu ilma korral suvetunde tekitab,» avaldas Kolk arvamust. Et jäätisesõpru kehvad suveilmad ei heiduta, kajastub ka müüginumbrites: Balbiino jäätiseid müüdi tänavu juunis veerandi võrra rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Samas pakkus Kolk, et edukate müügitulemuste taga võib peituda ka laienenud sortiment.

Külmast suvest pole puutumata jäänud ka maasikaäri. Laastu talu juhataja Mihkel Looritsa sõnul on marjade valmimisaeg oodatust jahedama suve tõttu paari nädala võrra edasi nihkunud. «Ning see on mõjutanud ka nende maitset: marjad pole nii magusad kui eelmisel suvel,» nentis Loorits. Saagikust pole kehvad ilmad siiski puudutanud: kogused on samad mis möödunud suvel ning mingit katastroofi pole siingi. Ainult taimekahjureid on Looritsa sõnul mullusest rohkem põlde kimbutamas ning selles on oma osa ka marjade hilisel valmimisajal.

Lottemaa pressiesindaja Jorgen Sumin suhtub kehvadesse suveilmadesse optimismiga. Kuna teemapark on alles noor, siis pole väga palju võrdlemisvõimalusi. «Kui juuni alguses oli veidi vähem külastajaid, kui ootasime, siis alates jaanipäevast on külastatavus olnud igati plaanipärane,» sõnas Sumin. «Seda suuresti tänu Läti ja Soome turistidele. Oleme rahulolevad.»

Tallinn Traveller Toursi tegevjuhi Marii Männiste sõnul ei kohuta jahedad ilmad ka turiste, kes on päevareise, rattatuure ning jalgsiekskursioone kokku tellinud isegi rohkem kui eelmisel suvel. «Ilm on ehk veidi mõjutanud päevareise: kui ikka päev läbi ainult vihma kallab, käib turiste vähem,» rääkis Männiste, kuid lisas, et kui üldised numbrid kokku lüüa, võib ikkagi öelda, et neil läheb paremini kui eelmisel aasta samal ajal. Enim mõjutab ilm tema sõnul spontaanseid seiklejaid, kuid neid pole väga palju. «Enamik turiste pole varem Eestis käinud ega tea seega, milline ilm siin tavaliselt suviti olema peaks,» kirjeldas Männiste. Enamasti vaatavad turistid ilmaennustusi ja panevad end lihtsalt soojemalt riidesse.

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto