N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kaljurand: usun koostöösse ja kaasamisse

Toomas Randlo
, ajakirjanik
Kaljurand: usun koostöösse ja kaasamisse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Marina Kaljurand
Marina Kaljurand Foto: Liis Treimann

Välisminister Marina Kaljurand, kes annab täna riigikogus ametivande, ütleb intervjuus, et peab tõhusaks laiapõhjalist välispoliitikat ning peab oma trumbiks varasemat karjääri välisteenistuses.

-See, et teile välisministri kohta pakuti, polnud ilmselt kellelegi üllatus. Mõnevõrra üllatavam on see, et otsustasite ministriportfelli vastu võtta. Millega peaminister teid veenis?

Mulle on üllatav, et see ettepanek tehti. Ma pean seda suureks komplimendiks ja olen tänulik peaministrile, et ta ettepaneku tegi. Kordan veel, et peaminister oli esimene poliitik, kes suutis mulle selgitada, et praegu olen ma Eesti riigile kasulik välisministrina. Mind on varem parteisse kutsutud ja eri portfelle pakutud. Keegi pole aga seni suutnud põhjendada, miks olen parem kui oma senisel tööl diplomaadi, suursaadiku või asekantslerina.

Märksõnad
Tagasi üles