Sisukord
Tallinn
Tänane leht
16.07.2015
Eesti Mälumäng Dilbert Horoskoop Male Palju õnne Lastele meeldib magus, suurtele hapukas Mis maasikasort moositegemiseks valida? Tagakülg Tänavaküsitlus: kas olete eluga Eestis rahul? Endist vallavanemat süüdistatakse omastamises Väidetav ahistamisjuhtum jahmatas autokoolide liitu Rikkuritele pakutakse müügiks kaht Eesti saart Esikülg 16. juuli Eesti lühiuudised Kaljurand: usun koostöösse ja kaasamisse Tõhus piits, suurem präänik ja aasta ühinemiseks Majandus Gild tekkis tänu LHV skandaalile SPALTA majandus Rikkuritele pakutakse müügiks kaht Eesti saart Jahe ilm suveäride pidajaid verest välja ei löö Välismaa 94-aastane Auschwitzi endine valvur mõisteti vangi Mis on El Niño? Haruldane loodusnähtus seab taas ohtu majanduse ja inimelud Välismaa lühiuudised Arvamus Ivar Raig: Kreeka keskne küsimus on usaldus Peeter Tammistu: kas kiirabiauto jääb ainsaks ühistranspordiks? Lugejate kirjad: mis saab kommentaariumist? Juhtkiri: MH17 tapjad peavad vastutama Eda Ahi: pehmest jõust sai infosõda Päeva karikatuur Postimees 1933. aastal: Mandshukuo – wastuolude maa. Kultuur Jakuut elustas «Libahundi» Jõgevalt otse Hollywoodi Sport Spordi lühiuudised Katrina Lehis – Haapsalu parim, maailmas kuues Panused suurenevad ja võidud muutuvad magusamaks Võimalus teha ajalugu: Kalju üritab murda Liechtensteini šveitslasi Võimsas hoos Froome asub oma puhtust tõestama Tallinn Kortermaja maa-aluses garaažis lebab keskaegne koge Tarbija Katse: kas ka kama puhul valdab sööjat kama-kaks-tunne? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kortermaja maa-aluses garaažis lebab keskaegne koge

2 min lugemist
Tivoli elamurajooni ehitusel maa seest leitud laev on üsna haruldane, tegemist võib olla keskaegse kogega. FOTO: Jaanus Lensment

Kuni augusti alguseni on igal huvilisel võimalik oma silmaga näha Kadriorus Tivoli elamurajooni ehitusplatsil tööde käigus avastatud laevavrakke.

Tellijale Tellijale

Ehitusplatsi piirdetaral on aga fotonäitus vrakkide juurest leitud esemetest. Tivoli ala arendava Metro Capitali tegevjuhi Mart Habakuke sõnul pole kahjuks võimalik ajaloohuvilisi ehitusplatsile lubada, aga selleks, et kõik soovijad näeksid süvendi põhjas olevat laevavrakki, on tara taha püstitatud vaateplatvorm, millelt ulatub tulevase maa-aluse parkla põranda tasapinnal olevat vrakki nägema. Ilmselt võib vähemalt üks Tivoli korteriostja tulevikus uhkusega öelda, et tema parklakoha eelmine kasutaja oli 14. sajandist pärit koge.

Tulevane Tivoli elamurajoon kerkib endisele sadamaalale, kus varem oli meri, kuid 1930. aastate lõpus see täideti. «Kunagise merepõhja setetes paiknesid kolme kompaktsema vraki jäänused, mis on seni olnud kaetud ligi nelja meetri paksuse täitepinnasega. Väljakaevamiste jooksul on dokumenteeritud mitmekülgset infot ja kogutud materjale, mille edaspidised uuringud ja analüüsid annavad meile uusi teadmisi omaaegsest eluolust, kaubandusest ja laevaehitusest,» rääkis muinsuskaitseameti veealuse pärandi vaneminspektor Maili Roio.

15.07.2015 17.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto