N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Endist vallavanemat süüdistatakse omastamises

NN
Endist vallavanemat süüdistatakse omastamises
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pildil Piirissaare endine vallavanem Jelena Umbleja.
Pildil Piirissaare endine vallavanem Jelena Umbleja. Foto: Kristjan Teedema

Lõuna ringkonnaprokuratuur süüdistab Piirissaare endist vallavanemat Jelena Umblejat (60), et ametikohalt lahkudes omastas ta vallale kuuluvaid esemeid ja peitis ametlikke dokumente. Kriminaalasi on saadetud kohtusse üldmenetluse korras.

Kriminaalasja materjalidest nähtub, et 2013. aasta novembris valiti Umbleja Piirissaare vallavanemaks, kellena ta töötas kuni 15. oktoobrini 2014.

Süüdistuse kohaselt omastas naine ametikohalt lahkudes vallale kuuluvaid esemeid: mobiiltelefoni, autorehve ja kaks mälupulka. Sellega tekitas ta vallale kahju summas ligi 600 eurot. Peale selle viis endine vallavanem oma elukohta ametlikud dokumendid ning peitis neid kuni politseiametnike tehtud läbiotsimiseni tänavu veebruaris.

Kohtueelses menetluses kogutud tõendite alusel esitas prokuratuur 2014. aasta märtsist Keskerakonda kuuluvale Piirissaare endisele vallavanemale süüdistuse vara omastamises ning ametlike dokumentide peitmises.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ning juhtis Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juhi Mati Ombleri sõnul peab kohaliku omavalitsuse juhtimine olema ja näima aus ning läbipaistev.

«Mis tahes põhjusel omavalitsuse varade isiklikuks tarbeks kasutamine ei ole mitte kuidagi aktsepteeritav,» ütles ta. «Korruptsioonikuritegude büroo jaoks on kohalikes omavalitsustes ja nende allasutustes toimuv kindlasti üks prioriteet ning eesmärk on nii võimu kuritarvitamine kui ka varade väärkasutamine tuvastada ja tegijad selle eest vastutusele võtta,» lisas Ombler.

Korruptsioonikuritegude büroo soovib, et inimesed, kellel on teavet, et keegi ametnikest kasutab avalikku võimu erahuvide realiseerimiseks, annaksid neist julgesti teada kas vihjemeilile korruptsioonivihje@politsei.ee või edastaks informatsioon automaatvastajale numbril 612 3657.

Märksõnad
Tagasi üles