Sisukord
Teenused
Postimees
17.07.2015
Eesti Eesti investeerib vanglatesse kaks korda vähem kui Soome Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti lühiuudised lk 3 Palju õnne Tagakülg Küsitlus: Kas Kreekale tuleks raha laenata? Esikülg 17. juuli TTÜ kuratoorium sai kolm uut liiget Äsjasest ametnikust sai valitsuskabineti liige Majandus Kreeka hakkas juba raha juurde saama Majanduse lühiuudised lk 8 Soome ja Eesti käivitavad novembris koos X-tee Välismaa Gdańsk ja tema sõsarad pakuvad Läänemere kultuuri parimat Välismaa lühiuudised Lõppraportit oodatakse sügisel Elav ja huvitav «Solidaarsuse» muuseum 298 inimese hukkumiseni viis saatuslike asjaolude jada ja Venemaa relv Arvamus Olev Remsu: Emajõe mõte Henrik Roonemaa: Eesti, rumal toru Argo Ideon: igaühel on nimi Juhtkiri: mitte ainult leivast, vaid ka armastusest Postimees 1910. aastal: Venemaal talukohad müüa Päeva karikatuur Kultuur Näitleja olla on uhke ja hää Positivuse festivaligiid – juhised ellujäämiseks Kuuma klaasi kütkeis Sport Endine profirattur leiti surnuna Spordi lühiuudised Eesti oma mustad hobused parandavad mulluseid vigu Kas Kangert murrab Nibali varjust välja? TLÜ/Kalev ja Tarvas sihivad eurosarja Tallinn Tallinnas peetakse taas merepäevi Tarbija Gdańsk ja tema sõsarad pakuvad Läänemere kultuuri parimat Elav ja huvitav «Solidaarsuse» muuseum Tartu Ülikoolide lõputööd – arvutiprogrammidest laborikatseteni Maastikusõiduklubi viib lapsed metsa Arhiivimaja pidas sarikapidu Ralli toob liiklusse muutusi Karuputke leiukohti tuleb järjest juurde Priit Pullerits: panna on vaja! Viire Sepp: andekus ei tõuse alati nagu koor piima peale Vanemuise tiigist tuli välja hulk kadunud asju Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Soome ja Eesti käivitavad novembris koos X-tee

3 min lugemist
Riigi infosüsteemi ameti peadirektori asetäitja Katrin Reinhold eile slaidi taustal, millel näha andmevahetuskihi X-tee niidistik. FOTO: Liis Treimann

Eestist ja Soomest saavad mõne nädala eest allkirja saanud kauaoodatud kokkuleppe kohaselt kaks esimest Euroopa riiki, mis arendavad välja ühise andmevahetuse platvormi ning teevad selle abil digiteenused oma elanikele vastastikku kättesaadavaks.

Tellijale

Kokkuleppe esimeseks reaalseks tulemuseks on see, et nii Soome kui ka Eesti võtavad juba sel aastal kasutusele uusima versiooni andmevahetuskihist X-tee. Eestis veab kogu protsessi riigi infosüsteemi amet (RIA) ja Soomes rahandusministeeriumi all tegutsev rahvastikuregistrikeskus (VRK).

Alles uute teenuste loomise ja kättesaadavaks tegemise järel hakkavad ettevõtjad, ametnikud ja kodanikud X-teest kasu saama. Seega saab näiteks iga Eesti elanik loodetavasti peagi vaadata Soome riigi andmebaasides tema kohta talletatud maksuandmeid, esitada taotlusi ja deklaratsioone, saata sisseastumisavaldusi ülikoolidesse ja teha palju muud. Sealhulgas näiteks ka seda, et Eestis väljastatud digiretseptid kehtiksid Soome apteekides. Täpselt samad võimalused ootavad ka Soome kodanikke Eestis.

16.07.2015 18.07.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto