Sisukord
Eesti
Tänane leht
17.07.2015
Eesti Eesti investeerib vanglatesse kaks korda vähem kui Soome Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti lühiuudised lk 3 Palju õnne Tagakülg Küsitlus: Kas Kreekale tuleks raha laenata? Esikülg 17. juuli TTÜ kuratoorium sai kolm uut liiget Äsjasest ametnikust sai valitsuskabineti liige Majandus Kreeka hakkas juba raha juurde saama Majanduse lühiuudised lk 8 Soome ja Eesti käivitavad novembris koos X-tee Välismaa Gdańsk ja tema sõsarad pakuvad Läänemere kultuuri parimat Välismaa lühiuudised Lõppraportit oodatakse sügisel Elav ja huvitav «Solidaarsuse» muuseum 298 inimese hukkumiseni viis saatuslike asjaolude jada ja Venemaa relv Arvamus Olev Remsu: Emajõe mõte Henrik Roonemaa: Eesti, rumal toru Argo Ideon: igaühel on nimi Juhtkiri: mitte ainult leivast, vaid ka armastusest Postimees 1910. aastal: Venemaal talukohad müüa Päeva karikatuur Kultuur Näitleja olla on uhke ja hää Positivuse festivaligiid – juhised ellujäämiseks Kuuma klaasi kütkeis Sport Endine profirattur leiti surnuna Spordi lühiuudised Eesti oma mustad hobused parandavad mulluseid vigu Kas Kangert murrab Nibali varjust välja? TLÜ/Kalev ja Tarvas sihivad eurosarja Tallinn Tallinnas peetakse taas merepäevi Tarbija Gdańsk ja tema sõsarad pakuvad Läänemere kultuuri parimat Elav ja huvitav «Solidaarsuse» muuseum Tartu Ülikoolide lõputööd – arvutiprogrammidest laborikatseteni Maastikusõiduklubi viib lapsed metsa Arhiivimaja pidas sarikapidu Ralli toob liiklusse muutusi Karuputke leiukohti tuleb järjest juurde Priit Pullerits: panna on vaja! Viire Sepp: andekus ei tõuse alati nagu koor piima peale Vanemuise tiigist tuli välja hulk kadunud asju Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti investeerib vanglatesse kaks korda vähem kui Soome

4 min lugemist
Viru vangla. FOTO: Liis Treimann

Soome parlamendisaadik Laura Huhtasaari pidas Iltalehti veergudel Eesti vanglate tingimusi niivõrd halvaks, et kui põhjanaabrite seksuaalkurjategijad peaksid meil karistust kandma, mõjuks siinne keskkond distsiplineeriva lisakaristusena. Postimees uuris, kas ja kuivõrd kahe riigi kinnipidamisasutused tegelikult erinevad.

Tellijale Tellijale

Riikide vanglateenistuste andmetel on Eestis praegu 2756 ning Soomes ligikaudu 3100 kinnipeetavat. Seejuures on põhjanaabrite vanglasüsteemi kulud üle kolme korra suuremad kui Eestis. Isegi kui võtame arvesse riikide erineva elatustaseme ja elukalliduse, on Soome panus kinnipeetavatesse ligikaudu kaks korda suurem kui meil.

Justiitsministeeriumi pressiesindaja Maria-Elisa Tuulik märkis, et Soome riik kulutab meist oluliselt rohkem raha kinnipeetavate tööhõivele. «Paraku pole vangide töö aga üheski turumajandusliku elukorraldusega riigis tasuv,» nentis ta. «Töötingimuste loomine, vangide väljaõpe ja töö korraldamine nõuavad vanglas oluliselt suuremaid investeeringuid kui väljaspool vanglat.»

16.07.2015 18.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto