L, 8.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mereparaad täitis lahe laevadega

Uwe Gnadenteich
, reporter
Mereparaad täitis lahe laevadega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mereparaad Piritalt Lennusadamasse ja Vanasadamasse.
Mereparaad Piritalt Lennusadamasse ja Vanasadamasse. Foto: Martin Ilustrumm

Eile õhtul kell seitse kõlasid Tallinnas Pirita sadama lähedal reidil ajalooliste laevade Kajsamoori ja Libava kahuripaugud, mis märkisid mereparaadi algust. Piritalt Lennusadamasse ja Vanasadamasse kulgenud mereparaadist või eskaadrisõidust võttis osa kümneid suuremaid ja väiksemaid veesõidukeid.

Enne paraadi prognoosisid korraldajad osavõtjaks vähemalt 80 laeva, heal juhul aga isegi üle saja. Kuna paraadist osavõtt käis täiesti vabalt ja ilma registreerimiseta, siis päris täpset arvu ilmselt polegi võimalik teada saada. Paraadi eesotsas liikusid Kajsamoor, Libava, 46-meetrine prikk Tre Kronor ja teised suuremad ja uhkemad purjelaevad.

Õhtuks oli ka ilm ilusaks pööranud ning paraadi jälgivaid inimesi oli täis nii Pirita tee äärne kaldapealne kui ka linnahalli katus ja trepid. Eskaadriga ühel ajal hakkasid Piritalt kesklinna poole liikuma ka Tour d’ÖÖ jalgratturid, kelle sihiks oli kruiisikai ala, kus toimus merepäevade suur ooperigala. Neil, kes olid aegsasti kohad broneerinud, oli võimalik kontserti ja sellele järgnevat ilutulestikku jälgida ka merelt mõne laeva pardalt.

Märksõnad
Tagasi üles