Sisukord
Sport
Postimees

FIFA valib uue juhi uuel aastal

1 min lugemist

JALGPALL. Rahvusvaheline Jalgpalliliit (FIFA) teatas, et uue presidendi valimised toimuvad järgmise aasta veebruarikuus, võimalikud kandidaadid selguvad oktoobri lõpuks.

Tellijale Tellijale

Segane saaga FIFA presidendi ametikoha ümber sai alguse maikuus, kui alates 1998. aastast sel ametikohal olnud Sepp Blatter valiti ametisse ka järgmiseks ametiajaks. Kuna FIFA oli mõned päevad enne presidendivalimisi sattunud skandaali, sest 18 ametnikku süüdistati korruptsioonis ja rahapesus, astus värskelt ametisse tagasi valitud Blatter oma postilt tagasi. Seoses sellega kuulutati välja erakorralised presidendivalimised, mis värske info kohaselt toimuvad järgmise aasta 26. veebruaril.

Kandidaatidel tuleb oma sooviavaldusest teada anda 26. oktoobriks ning spekulatsioonide kohaselt on üheks tõsisemaks võimalikuks kandidaadiks praegune Euroopa Jalgpalliliidu (UEFA) president Michel Platini. Alates 2007. aastast Euroopa jalgpalli juhtinud Platini ei kommenteerinud eilse uue presidendivalimise kindlaksmääramise järel oma kavatsusi, kuid BBC andmetel toetab teda kuuest konföderatsioonist neli: 60-aastast Platinid eelistaksid FIFA presidendina näha Euroopa, Aasia, Aafrika ning Põhja- ja Kesk-Ameerika ja Kariibi jalgpallikonföderatsioonid.

20.07.2015 22.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto