Sisukord
Intervjuu
Tänane leht
22.07.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Viimane veerg 24lk Tallinna tippkokk avas Moskva südames oma restorani Maksuvaba 400 eurot + lisakulu 400 miljonit = tüli Anekdoodid Eesti lühiuudised Ministrid otsisid pagulasküsimuses omavalitsusjuhtide abi Viljandimaa seapidaja teatas katkukahtlusest kohe Loomaarst ei osanud esmalt seakatku kahtlustada Katkus metssigu leiti nakatunud farmi lähistelt Veterinaarametnik peab nakkuse lauta toojaiks marjulisi Seakatkust võib saada uus normaalsus Majandus Maksuamet ei hakka kodudesse tungima, kuid saab kontrollida firma telefoni- ja netilepinguid majanduse lühiuudised Rikkur, kes tunneb pankrotikunsti Välismaa Rünnakus kahtlustatakse islamiste Nõukogude monumendid eemaldati Roheliselt sillalt Välismaa lühiuudised Arvamus Vahur Kersna: nähtamatute hiiglaste õlul Iisraeli politoloog: migrantide vastuvõtmiseks Lähis-Idast ja Aafrikast pole te valmis Juhtkiri: ainult aja küsimus Päeva Karikatuur Martin Dišlis: kas mina olen Charlie? Postimees 1910. aastal: laulupeo kasum 18 rubla 98 kop Sport Spordi lühiuudised 22.07 Kangert: magusamad etapid on ees Liidriks tõusnud Flora tegi mitu vangerdust Hunt kõõlub Bengalsi koosseisu piiril Tarbija Ema kogemus: laps jõi äädika ja õli kokteili Ohtlik sarnasus: limonaadi pakendatakse äädikapudelisse Tervisekülje veerg – ohtlik bakter meres – kas karta või mitte? Eestis levib kolme liiki puukentsefaliitviirusi Tartu Ilm lükkab kurgi tippaega edasi Kalapüügist kujuneb kiiresti hasart Härmalõnga hooldekodu ja Võnnu haigla võivad ühineda Äraarmastatud karud ja tibatilluke nukk teevad lelukogu eriliseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Iisraeli politoloog: migrantide vastuvõtmiseks Lähis-Idast ja Aafrikast pole te valmis

8 min lugemist
Avraam Šmulevitš FOTO: Erakogu

Avraam Šmulevitš on rabi, politoloog ja Idapartnerluse Instituudi president, kes uurinud islami ja Kaukaasia ajalugu. Šmulevitši emapoolsed sugulased on pärit Eestist, seetõttu tunneb ta huvi ka Eestis toimuva vastu. Šmulevitš räägib intervjuus ajaloolasele Taavi Minnikule islamist, terrorismist ning ohtudest, mis võiksid tulevikus ka Eesti elanikke puudutada.

Tellijale Tellijale

Ma arvan, et teil Eestis puudub praegu vajalik arv kvalifitseeritud politsei- ja eriteenistuste töötajaid, kes suudaksid selle raske tööga toime tulla, ühtlasi puudub vastav metoodika. Selleks on tarvis põhjalikke ümberkorraldusi politsei ja eriteenistuste töös, vaja on muudatusi seadustes, mis reglementeerivad nende tegevust, vaja on spetsialiste, kes valdaksid araabia jt idamaiseid keeli. See kõik võtab palju aega. 

Muide, kuidas te kavatsete araablasele õpetada eesti keelt? Teil puudub ka selleks tarvilik metoodika, puuduvad spetsialistid. Kui te ei suuda neile keelt õpetada ja neid Eesti ühiskonda integreerida, muutuvad nad ühiskonna marginaalseks osaks. See on edaspidi suurepärane pinnas ühiskonna destabiliseerimiseks. Kujutage ette Vene telekanalite tulevasi süžeesid selle kohta, kuidas Eesti «fašistid» ei diskrimineeri mitte ainult kohalikke venelasi, vaid ka aafriklasi ja araablasi...

On ka teised riskid: noori riike, kus kellelgi praktiliselt pole varasemaid kokkupuuteid Lähis-Idast väljarännanutega, on palju lihtsam kasutada terrorivõrgustike baasina. Eksisteerib tõenäosus, et see stsenaarium võibki teoks saada. Sellist tugipunkti on lihtsam luua Leedusse, Eestisse või Slovakkiasse kui Saksamaale või Prantsusmaale, kus eriteenistused teavad hästi, kellega neil on tegemist.

21.07.2015 23.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto