Sisukord
Eesti
Postimees
23.07.2015
Eesti Dilbert Horoskoop 2307spalta3 Palju õnne Lihaeksport saab raske hoobi Eesti Raudtee uus juht tuleb logistikasektorist Traumapunkti koormavad perearstide pädevusse kuuluvad kaebused Superautod vallutasid Eesti teed Omavalitsusjuhid uurisid, milliseid eluruume võib pagulastele pakkuda Pärnus avaldati meelt pagulaste saabumise vastu Pagulaste vastuvõtuks käib kompav ettevalmistus Uuring: suurim oht on sissreändaja isiku keeruline tuvastamine Eesti vajab teist pagulaskeskust Male Kuritöö ja karistus riigieksamil Mälumäng Eestit ähvardab Kreeka abistamine sundkorras Majandus 22majandusespalta Eesti Raudtee uus juht tuleb logistikasektorist Nokia mobiiliäri on täielikult maha kantud Välismaa Porošenko sõdib oligarhidega Ukraina kriis: poolteist aastat segadust ja vägivalda Suurema sõja võimalus Ida-Ukrainas iga päevaga väiksem Välismaa lühiuudised Moldova astub sammu Euroopa poole Arvamus Mart Raudsaar: meie aja panoptikum* Tiina Tambaum: oodatud külalised, keda pole kuhugi panna Jennifer Saul: eelarvamus pagulaste kohta tuleb arutlusvigadest Juhtkiri: ministrite suvetuuri kaja Jaanus Piirsalu: küüditamine pole veel lõppenud Päeva karikatuur Siim Kallas: mida ütleks Orwell meie tänapäeva kohta? Postimees 1932. aastal: riigi sissetulekud ja koduweini walmistamine Sport Spordi lühiuudised Kangert sai 17. etapil 23. koha Suurklubide suvetuurid pole enam vormi saavutamiseks Kogu profikarjäär ühes klubis: kas ülim lojaalus või mugavus? Raskes seisus Kalju läheb riskima Tarbija Eesti vaadatuimate aedade hea väljanägemise saladused Traumapunkti koormavad perearstide pädevusse kuuluvad kaebused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuritöö ja karistus riigieksamil

4 min lugemist
Riigieksamid ei pane proovile mitte ainult mõistust, vaid ka aususe. Risk olevat õilis asi, aga kas tasub riskida, kui võid lõputunnistusest ilma jääda? Foto on illustratiivne. FOTO: Tairo Lutter

Haabersti vene gümnaasiumi õpilaste vanemate kõrvu jõudis hirmuäratav kuulujutt: gümnaasiumit ootavat peaaegu sulgemisoht, sest lõpetajate riigieksamil olla millegi kriminaalse peale satutud.

Tellijale Tellijale

«Meie koolis tabati riigieksamil kümme noort ühesuguste vastuste esitamiselt, hindeks said kõik nulli, tunnistust ei antud. Nüüd peavad nad selle eksami uuesti tegema. Ma saan kõigest aru, nad on ise süüdi, aga ikka on noortest kahju. Saate aru, neil löödi elu täitsa segi, sel aastal ei saa enam kuhugi astuda. Aga mul on samas gümnaasiumis tütar üheksandas klassis. Ma nüüd ei teagi, äkki võtta tütar sealt ära, järsku pannakse kool kinni.»

See mureliku lapsevanema monoloog on suurepärane näide selle kohta, et hirmul on suured silmad ja et kuulduste levides kipuvad sääskedest saama elevandid. Ütleme kohe välja: lapsevanematel ei ole vaja millegi pärast muretseda.

22.07.2015 24.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto