Sisukord
Arvamus
Tänane leht
23.07.2015
Eesti Dilbert Horoskoop 2307spalta3 Palju õnne Lihaeksport saab raske hoobi Eesti Raudtee uus juht tuleb logistikasektorist Traumapunkti koormavad perearstide pädevusse kuuluvad kaebused Superautod vallutasid Eesti teed Omavalitsusjuhid uurisid, milliseid eluruume võib pagulastele pakkuda Pärnus avaldati meelt pagulaste saabumise vastu Pagulaste vastuvõtuks käib kompav ettevalmistus Uuring: suurim oht on sissreändaja isiku keeruline tuvastamine Eesti vajab teist pagulaskeskust Male Kuritöö ja karistus riigieksamil Mälumäng Eestit ähvardab Kreeka abistamine sundkorras Majandus 22majandusespalta Eesti Raudtee uus juht tuleb logistikasektorist Nokia mobiiliäri on täielikult maha kantud Välismaa Porošenko sõdib oligarhidega Ukraina kriis: poolteist aastat segadust ja vägivalda Suurema sõja võimalus Ida-Ukrainas iga päevaga väiksem Välismaa lühiuudised Moldova astub sammu Euroopa poole Arvamus Mart Raudsaar: meie aja panoptikum* Tiina Tambaum: oodatud külalised, keda pole kuhugi panna Jennifer Saul: eelarvamus pagulaste kohta tuleb arutlusvigadest Juhtkiri: ministrite suvetuuri kaja Jaanus Piirsalu: küüditamine pole veel lõppenud Päeva karikatuur Siim Kallas: mida ütleks Orwell meie tänapäeva kohta? Postimees 1932. aastal: riigi sissetulekud ja koduweini walmistamine Sport Spordi lühiuudised Kangert sai 17. etapil 23. koha Suurklubide suvetuurid pole enam vormi saavutamiseks Kogu profikarjäär ühes klubis: kas ülim lojaalus või mugavus? Raskes seisus Kalju läheb riskima Tarbija Eesti vaadatuimate aedade hea väljanägemise saladused Traumapunkti koormavad perearstide pädevusse kuuluvad kaebused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Siim Kallas: mida ütleks Orwell meie tänapäeva kohta?

2 min lugemist
Siim Kallas FOTO: SCANPIX

Maksuamet saab õigused vaatlusteks ja andmepäringuteks. Kui me oleksime Kreeka, siis võiks oletada, et maksuametnikud soovivad «vaadelda» riigi- ja omavalitsustegelaste luksusvillasid, et võrrelda nähtut teada olevate palganumbritega.

Tellijale Tellijale

Kui minust sai aastal 1999 rahandusminister, ütles üks minu hea sõber, äritegelane, mulle sõbralikult ja mõistvalt naeratades: «Seda, et see riik suudaks makse korralikult koguda, pole mõtet isegi arutada. See on teostamatu ülesanne.» See pani mind võpatama. Minu algatusel tehti kolm asja: muudeti maksukorralduse seadust, millega maksuamet sai tunduvalt suuremad volitused, loodi nn maksupolitsei ja viidi maksuametis sisse tulemustasu. Maksude laekumine paranes pehmelt öeldes oluliselt. Selles ajas oli see hädavajalik ja õigustatud ettevõtmine.

Maksuamet peab loomulikult hästi töötama. Selleks, et ta saaks hästi töötada, peavad tal olema vastavad võimalused. Aga samas tundub mulle kummaline, et neid volitusi, mis on niigi väga suured, on ikka liiga vähe. Ja mulle pole silma hakanud ettepanekuid maksuameti volitusi vähendada.

«Sisenemine maksukohustuslase kinnistule» – mida see tegelikult tähendab? Me kõik oleme maksukohustuslased. Mida meie koju otsima tullakse? Mis vahe on «vaatlemisel» jälitamisega? See kõik kõlab kaunis kohutavalt.

Juurdepääs mobiiltelefoni kasutamise andmetele? Alles see oli, kui ajalehed kirjutasid, et USA saatkond kogub inimeste kohta igasuguseid andmeid ja et see on väga paha. Kogu maailm räägib telefonide pealtkuulamisest USA Rahvusliku Julgeoleku Agentuuri poolt. Kas see on nüüd ka kohalikul tasandil heaks kiidetav?

22.07.2015 24.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto