Sisukord
Arvamus
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (7) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (17) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (17) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus (1) Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (4) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Siim Kallas: mida ütleks Orwell meie tänapäeva kohta?

2 min lugemist
Siim Kallas FOTO: SCANPIX

Maksuamet saab õigused vaatlusteks ja andmepäringuteks. Kui me oleksime Kreeka, siis võiks oletada, et maksuametnikud soovivad «vaadelda» riigi- ja omavalitsustegelaste luksusvillasid, et võrrelda nähtut teada olevate palganumbritega.

Tellijale

Kui minust sai aastal 1999 rahandusminister, ütles üks minu hea sõber, äritegelane, mulle sõbralikult ja mõistvalt naeratades: «Seda, et see riik suudaks makse korralikult koguda, pole mõtet isegi arutada. See on teostamatu ülesanne.» See pani mind võpatama. Minu algatusel tehti kolm asja: muudeti maksukorralduse seadust, millega maksuamet sai tunduvalt suuremad volitused, loodi nn maksupolitsei ja viidi maksuametis sisse tulemustasu. Maksude laekumine paranes pehmelt öeldes oluliselt. Selles ajas oli see hädavajalik ja õigustatud ettevõtmine.

Maksuamet peab loomulikult hästi töötama. Selleks, et ta saaks hästi töötada, peavad tal olema vastavad võimalused. Aga samas tundub mulle kummaline, et neid volitusi, mis on niigi väga suured, on ikka liiga vähe. Ja mulle pole silma hakanud ettepanekuid maksuameti volitusi vähendada.

«Sisenemine maksukohustuslase kinnistule» – mida see tegelikult tähendab? Me kõik oleme maksukohustuslased. Mida meie koju otsima tullakse? Mis vahe on «vaatlemisel» jälitamisega? See kõik kõlab kaunis kohutavalt.

Juurdepääs mobiiltelefoni kasutamise andmetele? Alles see oli, kui ajalehed kirjutasid, et USA saatkond kogub inimeste kohta igasuguseid andmeid ja et see on väga paha. Kogu maailm räägib telefonide pealtkuulamisest USA Rahvusliku Julgeoleku Agentuuri poolt. Kas see on nüüd ka kohalikul tasandil heaks kiidetav?

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto