Sisukord
Video
Postimees
24.07.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kui ometi Nitrofert uuesti tööle hakkaks Palju õnne USA sõdurid harjutasid koos kaitseliitlastega langevarjuhüppeid Minister lubab seakatku tõttu kahju kannatavatele ettevõtetele abi Majanduse lühiuudised Soomes avatav Eesti taara tagastamise punkt on ebaseaduslik Superbus ei saanud maanteeametilt liiniveoluba Eesti robot läheb laevavrakke uurima Eesti lühiuudised Viimane veerg Võrdõigusvolinikule võimu juurde Täismahus: seakasvatajad kardavad täielikku krahhi Ligi ja Parts võistlevad kõrge eurokoha eest Majandus Majanduse lühiuudised Ossinovski firma vaidleb Budapesti linnaga rongihanke pärast Taevas päikesepaneelide tootjate kohal on pilvine Välismaa Visiit Krimmi põhjustas tüli Välismaa lühiuudised Meeskond saabus orbiidile Põllumehed blokeerivad Prantsuse linnu Arvamus Videointervjuu: Rõivase sõnul ei hakka maksuamet telefone pealt kuulama ega kortereid läbi otsima Päeva karikatuur Ahto Lobjakas: sotside riigireform Andrus Karnau: nüüd nad tulevad Juhtkiri: Ida-Virumaa vajab enam tähelepanu Martin Dišlis: pagulased, vabamüürlased ja suunatud kartellimeedia Postimees 1910. aastal: hariduse võim teeb vabaks Erik Gamzejev: suurkoondamise ohud Kultuur Leiti «Kosjaviinade» õige tekst Sport Spordi lühiuudised Kalju raiskas oma võimalused, Zenjov viis Qabala edasi Bardet võitis kodupubliku rõõmuks Jalgpallikoondis Venemaa MM-loosiks ajalooliselt heas seisus Bottas hoiab soomlasi vormel-1 sarja tipus Nabi sõi laagris nigelat toitu ja kaotas kilosid Tallinn Eesti robot läheb laevavrakke uurima Tarbija Reisikülje veeru-uudised Fotod ja video: Wakepark meelitab ka vett kartvaid spordisõpru Tartu Von Oettingenide kunagine elujärg paelub külastajaid senini Vanalinnas avati uus Gruusia restoran Kassitoomel kõlavad klassikalised viisid Lasteaia tagahoov läheb mudilaste kätte Tartus elab kanakuudis kassipere Tartu poiss naasis olümpiaadilt pronksiga Eesti parim õpilasfirma sõidab Euroopasse Mida küsisid Lõuna-Eesti omavalitsusjuhid ministreilt Võru tänava viadukti kõnniteel käib remont Riia mäe uue purskkaevu plaan läks vett vedama Uued bussikaardid jõudsid Tartusse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Videointervjuu: Rõivase sõnul ei hakka maksuamet telefone pealt kuulama ega kortereid läbi otsima

2 min lugemist

Peaminister Taavi Rõivas ei nõustunud tänases Postimehes ilmunud Siim Kallase arvamusloos esitatud väidetega, et maksukorralduse seaduse eelnõu kohaselt võiks maksuamet tulevikus hakata telefone pealt kuulama või kortereid läbi otsima.

«Need kes räägivad telefonide pealtkuulamisest või korterite läbiotsimisest, pole seda eelnõu lugenud. Midagi sellist seal sees pole. Ega praegune eelnõu tekst pole poliitiliselt läbi arutatud. Tegemist on ühe ministeeriumi initsiatiiviga, mida tuleb põhjalikult arutada eri erakondades ja ka ettevõtjatega,» selgitas Rõivas ja lisas, et ei välista põhimõttelisi muudatusi eelnõus, sest see on alles esialgne idee.

Peaminister rõhutas, et vaatlus ja jälitus on täiesti erinevad teemad. «Aga ka vaatluse küsimus vajab läbiarutamist. Eelnõu ei ole praegu esitamiseks küps. Kooskõlastusringil tuleb märkusi ilmselt palju.»

Siim Kallas kirjutas täna ilmunud arvamusloos rahandusministeeriumi koostatud ja kooskõlastamisele saadetud eelnõule viidates, et maksuamet saab õigused vaatlusteks ja andmepäringuteks. «Kui me oleksime Kreeka, siis võiks oletada, et maksuametnikud soovivad «vaadelda» riigi- ja omavalitsustegelaste luksusvillasid, et võrrelda nähtut teada olevate palganumbritega,» kirjutas ta.

Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsleri Dmitri Jegorovi sõnul ei muuda uus seadus praeguseid piiranguid selle kohta, mida MTA tohib teha ja mida mitte. Vaatluse paragrahvis pole MTA selgete piirangute osas leevendusi tehtud, märkis ta.

«Maksuhalduri ametnik ei või vaatluse käigus sooritada läbiotsimist, avada lukustatud ruume või panipaiku ega siseneda eluruumi selles elavate isikute tahte vastaselt ka juhul, kui neis toimub maksukohustuslase majandus- või kutsetegevus,» seisab seaduses.

Kui maksuhaldur soovib külastada inimese elukohta, aga inimene ei soovi, et sinna sisenetaks, siis pole MTA-l midagi peale hakata ning võimaliku pettuse tuvastamiseks tuleb kasutada muid meetmeid. «See punkt ei muutu ja see peaks minu hinnangul võtma maha kõik hirmud, et siin toimub mingi isikuõiguste rikkumine,» rahustas Jegorov.

Seotud lood
23.07.2015 25.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto