L, 1.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Võrdõigusvolinikule võimu juurde

Tiina Kaukvere
Võrdõigusvolinikule võimu juurde
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Liisa Pakosta
Liisa Pakosta Foto: Peeter Langovits

Võrdõigusvolinik saab juurde õigusi, kohustusi ja raha, kui võetakse vastu sotsiaalministeeriumi ettepanekud võrdse kohtlemise seaduse muutmiseks.

Sotsiaalministeeriumi hinnangul ei saa volinik praegu lahendada iga diskrimineerimisvaidlust, sest seaduse järgi on eri gruppidel justkui eri õigused. Kui usutunnistuse, veendumuste, vanuse, puude või seksuaalse sättumuse alusel on diskrimineerimine keelatud üksnes tööelus ja hariduse omandamisel (võrdse kohtlemise seadus § 2 lg 2), siis rahvuse, rassi või nahavärvi järgi ei tohi diskrimineerida ka muudes olukordades: sotsiaalhoolekandeteenuste, tervishoiuteenuste ja -toetuste, sotsiaalkindlustuse, hariduse ja muude kaupade ja teenuste saamisel (§ 2 lg 1). Sellisest sõnastusest võib jääda mulje, justkui oleks diskrimineerimine keelatud vaid teatud eluvaldkondades, kuigi keelatud on igasugune ebavõrdne kohtlemine.

Kui seaduses pole diskrimineerimise liiki või eluvaldkonda nimetatud, ei saa volinik juhtumit menetleda ega diskrimineeritut abistada, põhjendab sotsiaalministeerium, miks on vaja seadust muuta.

Tagasi üles