T, 28.11.2023

Visiit Krimmi põhjustas tüli

Jürgen Tamme
, välisuudiste toimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Prantsusmaa parlamendisaadik Thierry Mariani ning riigiduuma spiiker Sergei Narõškin eile Moskvas.
Prantsusmaa parlamendisaadik Thierry Mariani ning riigiduuma spiiker Sergei Narõškin eile Moskvas. Foto: SCANPIX

«Prantsuse rahvasaadikud teevad ajaloolise visiidi taasliidetud Krimmi» kuulutas Kremli ingliskeelne propagandakanal RT. «Visiit Venemaale ja Krimmi avab uue lehe Vene-Euroopa dialoogis Krimmi küsimuses,» teatas Vene duumasaadik Leonid Slutski uudisteagentuuri Interfax vahendusel. «Vähemalt osa Prantsusmaa eliidist tahab taastada suhteid Vene Föderatsiooniga,» lisas uudisteagentuuri TASS teatel riigiduuma spiiker Sergei Narõškin.

Need on vaid mõned Venemaa-poolsed reaktsioonid Prantsuse rahvasaadikute visiidile Krimmi, mis oli Vene veebiportaalides eile esiuudis.

Kümneliikmeline delegatsioon, kuhu kuuluvad Prantsuse parlamendi mõlema koja liikmed ning mida juhib konservatiivsesse Vabariiklaste Parteisse kuuluv endine transpordiminister Thierry Mariani, saabus Krimmi kahepäevasele visiidile eile Moskvast.

Facebook
Comments
Tagasi üles