Sisukord
Arvamus
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu (1) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (1) Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (10) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (8) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (1) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Vootele Hansen: abi inimesele, omad ja õpetused ühiskonnast

4 min lugemist
Vootele Hansen FOTO: Teet Malsroos / Õhtuleht

Nii võrdõiguslikkusest kui ka pagulastest rääkimisel tuleb esile kalduvus inimesi suurteks rühmadeks jagada, aga tegelikud inimesed oma küsimustega ei taha mingite tunnuste alusel jaotatud rühmade tüüpnäideteks hästi mahtuda, kirjutab Inimõiguste Instituudi juhatuse esimees Vootele Hansen (SDE).

Tellijale

Eriarvamusi, küsimusi ja ka pahameelt võis täheldada, kui sai teatavaks sotsiaalkaitseministri otsus nimetada uueks, sügisel ametisse astuvaks võrdõigusvolinikuks Liisa Pakosta. Kas kuulumine samasse erakonda peab olema ametisse nimetamisel takistus või mitte? Kas konkursi läbiviimise menetlus on korrakohane ja tavapärane või mitte? Neile kahele küsimusele saavad vastata minister ja konkursi läbiviijad ning nad on vastuseid ka andnud. Kas vastused rahuldavad, on küsijate otsustada.

Minu mõtteid ärgitas Mariann Mikko ütlus, et Liisa Pakosta ei osalenud aktiivselt sotsiaaldemokraatide või nende osalusel algatatud eelnõude aruteludel ja mõnel juhul hääletas nende vastu. Võib järeldada, et mõned etteheited ametisse astuvale volinikule lähtuvad asjaolust, et Pakosta ei ole end sõnaselgelt kuulutanud sobivate ideede pooldajaks või ei kuulu nende sekka, kes peavad võrdseid õigusi enda pärisosaks.

21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto