Sisukord
Arvamus
Postimees

Vootele Hansen: abi inimesele, omad ja õpetused ühiskonnast

4 min lugemist
Vootele Hansen FOTO: Teet Malsroos / Õhtuleht

Nii võrdõiguslikkusest kui ka pagulastest rääkimisel tuleb esile kalduvus inimesi suurteks rühmadeks jagada, aga tegelikud inimesed oma küsimustega ei taha mingite tunnuste alusel jaotatud rühmade tüüpnäideteks hästi mahtuda, kirjutab Inimõiguste Instituudi juhatuse esimees Vootele Hansen (SDE).

Tellijale Tellijale

Eriarvamusi, küsimusi ja ka pahameelt võis täheldada, kui sai teatavaks sotsiaalkaitseministri otsus nimetada uueks, sügisel ametisse astuvaks võrdõigusvolinikuks Liisa Pakosta. Kas kuulumine samasse erakonda peab olema ametisse nimetamisel takistus või mitte? Kas konkursi läbiviimise menetlus on korrakohane ja tavapärane või mitte? Neile kahele küsimusele saavad vastata minister ja konkursi läbiviijad ning nad on vastuseid ka andnud. Kas vastused rahuldavad, on küsijate otsustada.

Minu mõtteid ärgitas Mariann Mikko ütlus, et Liisa Pakosta ei osalenud aktiivselt sotsiaaldemokraatide või nende osalusel algatatud eelnõude aruteludel ja mõnel juhul hääletas nende vastu. Võib järeldada, et mõned etteheited ametisse astuvale volinikule lähtuvad asjaolust, et Pakosta ei ole end sõnaselgelt kuulutanud sobivate ideede pooldajaks või ei kuulu nende sekka, kes peavad võrdseid õigusi enda pärisosaks.

27.07.2015 29.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto