Sisukord
Arvamus
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (7) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (11) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (2) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (2) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (3) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (3) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (8) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (1) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1933. aastal: Eesti wälispolitika ülesanded ja tegevus

1 min lugemist

Eile andis wälisminister A. Piip ajakirjandusele seletusi wälisministeeriumil päewakorras olewatest küsimustest ja senise töö saawutustest. Palju tähelepanu on nõudnud meie rahwuswahelised majandusküsimused. Hulk pinewat hoolt nõudsid ka meie kaubanduslikud läbikäimised Suur-Britannia ja Prantsusmaaga, kes on meie wälisturgude keskel mõlemad sellepoolest tähtsad, et meie sinna rohkem wälja weame kui sealt sisse toome.

Prantsusmaga läbirääkimiste juures tuleb meil arwesse wõtta, et seal langenud waluutaga maadest tulewatelt kaupadelt wõetakse erilist lisamaksu, mis on 15% kauba wäärtusest ja enam. Meil oli alul wajadus sarnase lisamaksu määramist ära hoida, mis wõimalik ainult soodustuste läbi meie poolt.

Kokkulepe Suur-Britanniaga piirdus alul sealse heeringa sisseweo korraldamisega ja üldiselt lubadusega suurendada meie sissewedu Inglismaalt. Üksikasjalised läbirääkimised seisawad ees weel sel sügisel.

Jõupingutusi nõuab wälisministeeriumilt krooni kursi ümberhindamine, kuna wälisministeeriumi eelarwe on samuti, nagu sisemaaliste asutiste eelarwed, koostatud kuldkrooni alusel. Arwesse wõttes üldist kokkuhoiu wajadust ja õiglasi nõudeid, tuli ka wälisesinduste palkasid uuesti kärpida 11-16 prots. wõrra. See kärpimine on meie wälisesindustele wäga walus, sest et meie wälisesinduste palgad, wõrreldes teiste wäikeriikide diplomaatiliste esinduste palkadega, on wäga madalad.  28.07.1933

Seotud lood
17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto