Sisukord
Eesti
Tänane leht
01.08.2015
Eesti Mälumäng Saaremaa taganurgast on saanud Kamtšatka Dilbert Horoskoop Male Palju õnne tagumine külg Hüvasti, Eesti eestkõneleja! Põhikooli lõpueksamid muutmisele Endel Lippmaa mälestuseks Mobiilne seapõleti Hurikan 1000E Eesti lühiuudised Uus katkujuhtum Valgamaal Eesti lühiuudised Merevägi katsetab allveerelva Majandus Katk laostab ka lihatööstust Välismaa Erdoğani ohtlik mäng Zimbabwe nõuab Ühendriikidelt lõvitapjast hambaarsti väljaandmist Valedes kätes Ahvenamaa on kui laetud relv Välismaa lühiuudised Arvamus Jelena Skulskaja: inimesed ja loomad Postimees 1911. aastal: pädagogika-klassid tuleb ära kaotada Rändrektor ja fantastiline Eesti Peeter Langovits: tagasivaade. Baltica ’95 Gianni – kingitus Eesti võrkpallile Kus on peatoimetaja pea? Erdoğani ohtlik mäng Juhtkiri: ühed eksamid, mitte eksamimaraton Nils Niitra: inimene looduse vastu Päeva karikatuur Ukraina sõjamees: «Mõrtsukatel puudub au ja südametunnistus» Kultuur Jälgi Seto kuningriigi päeva Postimehe veebis Cruise jääb uues filmis külma kätte Sport Tänak: jäänud on vaid võimalus sõita häid aegu Spordi lühiuudised Gianni – kingitus Eesti võrkpallile Maailma kalleim jalgpallur läks kaduma Peking sai taas olümpia korraldamise õiguse, Rios võetakse kasutusele erakordsed turvameetmed Mis toimub F1 suvepausil? Arter 30 aastat hiljem jooksutrennis Elamus Eestist Horoskoop Poirot paneb hallid ajurakud taas tööle Arter soovitab Kus on moe kodu? Setomaa kuninglik toidusalv Vaiko Eplik: «Sa oled ka alkohoolik, jah?» Tehke järele: 71-aastaselt Euroopa meistriks! Toidublogi: Nizza salat Eesti moodi Hiiumaa üllatused Aarne Valmis: müügiedu tagab kõhutunne Luksautoga Kesk-Aasia vaeses riigis Limnoloogias tahavad ka muuseumieksponaadid süüa Meelelahutus Koomiks Sudoku

Limnoloogias tahavad ka muuseumieksponaadid süüa

2 min lugemist
Võrtsjärve kaldal: siin tegutsevad limnoloogid ehk järveteadlased. FOTO: Madle Timm

Mis koht see on, kus eksponaadid nõuavad pidevaid toiduportse? See on koht, mida asustavad teadlased juba alates 1950ndatest.

Tellijale Tellijale

Hajameelne võõras kihutab kesk metsi peidetud ja järvega piirnevast kohakesest alatihti mööda, nagu oleks paik suisa nõiutud. Õige teeotsa leidmine pole aga mingi järveteadus. Kes otsib, see leiab, ja tõenäoliselt ei kahetse: see on mõnus nurgake ühe suvise päeva veetmiseks.

Selleks et asja pisut libedamaks teha, tuleks esmalt Eestimaa pealt üles leida teeviit «Limnoloogia». Kui sealsamas näitab suunda puidust märgis kirjaga «Järvemuuseum», võite endale õnne soovida. Sihtkoht asub vaid kilomeetri kaugusel. Otsimist kergendaks ehk ka vihje, et alustada oleks mõistlik Tartumaalt Rannu vallast.

31.07.2015 03.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto