Sisukord
Äriuudised
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (5) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Eesti firma viib kokku farmeri ja kohvijooja

4 min lugemist
Coffee People OÜ juhatuse liige Annar Alas turnib laos 40 tonni maailma eri paigust pärinevate kohviubade vahel. FOTO: Eero Vabamägi

Kuigi ka Eesti kohviettevõtete hulgas saab üha populaarsemaks ube ise röstida ning mitte sisseostetud ja juba röstitud kohvi müüa, on otse farmidega suhtlevaid firmasid maailmas endiselt vähe ja enamasti jääb tarbija lauale jõudva kohvi päritolu teadmata.

Tellijale

Erandiks on Coffee People OÜ, kes röstib oad ise Eestis ning tunneb ka farmerit, kellelt ta need ostis. Ettevõtte juhatuse liige Annar Alas selgitas, et üldjuhul on kohviäri nagu naftaäri, kus tootja ise ei puutu lõpp-produktiga kokku. «Kooperatiiv ostab kohvi farmerilt, eksportija kooperatiivilt ja röstijad börsilt, kus kujuneb kohvi hind,» kirjeldas ta. Selles protsessis lähevad aga eri farmerite oad segamini ning tarbija lauale jõuab kohv, mille spetsiifilisest päritolust on väga vähe teada. «Seetõttu polegi brändikohvide pakkidel kirjas, millisest farmist kohv pärineb,» märkis Alas. «See ei ole ärisaladus, seda lihtsalt ei teata.»

Idee läbipaistvast kohviärist tekkis Alasel aastaid tagasi Pauligi HoReCa juhina töötades. Hoogu sai ta aga juurde pärast aastat 2005, mil mees osutus üheks seitsmest inimesest, kellel õnnestus saada maailma baristade võistluste sertifitseeritud kohtunikuks. Sellele järgnesid kutsed ka mitme teise riigi meistrivõistlustele.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto