Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kaido Pihlakas: kas Eesti vajab sõjakohut?

3 min lugemist
Kaido Pihlakas FOTO: Erakogu

​Eestis on avalikkusele kuvatud pilti kohtusüsteemist, mis toimib tõhusalt ka erakorralise seisukorra ja sõjaajal, kirjutab vandeadvokaat, kapten reservis Kaido Pihlakas. Kahjuks see aga nii ei ole.

Tellijale

Levinud on seisukoht, et Eesti ei vaja üldkohtusüsteemist eraldi funktsioneerivat traditsioonilist sõjakohut - sellist nagu oli Eestis enne Teist maailmasõda. Kuid tänane olukord, kus rahuajal ei ole loodud õiguslikku baasi nn. sõjakohtutele üldkohtute juures, ning pole vajalikult ettevalmistatud, ega antud täiendkoolitust osale kohtunikest, prokuröridest ja advokaatidest, on ohuks meie riigile.

Erakorralise seisukorra ja sõjaseisukorra ajal on vajalik kohtusüsteemi teatava osa kiire, efektiivne ja kompetentne toimimine. See eesmärk on saavutatav üksnes siis, kui suudame rahuajal luua vajalikud seadused ja olemasolevate täiendused, ning kehtestada selliste olukordade eripärast tingitud kohtute toimimise efektiivsed alused.

28.07.2015 30.07.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto