Sisukord
Võrkpall
Tänane leht
29.07.2015
Eesti Palju õnne Ekseko farm pääses rangeimast piirangutsoonist Horoskoop Male Mälumäng Dilbert Üks siga võib tappa tööstuse Tagakülg Esikülg 29. juuli Metssigade küttimine seakatku ei hävita Tartus hukkus veoki ja sõiduauto kokkupõrkes inimene Narva Aleksandri kirik esialgu haamri alla ei lähe Eesti lühiuudised Vene telesaade nimetas ETV+ propagandakanaliks Kruuse palub raha valmis panna Majandus Üks siga võib tappa tööstuse Metssigade küttimine seakatku ei hävita Majanduse lühiuudised Külm ilm peletab eestlased Türki Õlletootmine on üsna tulus äri Kruuse palub raha valmis panna Välismaa Türgi tunneb ohtu mitmest suunast Neljal korral viiest on olnud kutsujaks Türgi Välismaa lühiuudised Nädal, mis muutis Türgit Arvamus Kaido Pihlakas: kas Eesti vajab sõjakohut? Olev Remsu: kolm kohtumist Baikalimaal Erkki Bahovski: kelle jutt loeb? Juhtkiri: Türgi astub Islamiriigi vastu Postimees 1928. aastal: esimene naislendur reisilennuki juhina Rein Veidemann: Eesti humanitaaria loojang Päeva Karikatuur Lugejate kirjad: katk ratsutab ringi Kultuur Naerutav kurbmäng Villa Müllerbecki õuel Kümnes tARTuFF pakub publikule tasuta armastust Sport Kert Toobal: kodakondsuse vahetamisest, konkurentsist ja heast naisest Spordi lühiuudised Almatõ võitleb suure Pekingi ja Borati müüdiga Tallinn Pirita klooster sai eile katuse alla AK Naerutav kurbmäng Villa Müllerbecki õuel Tartu Turistid Tartus – miks nad otsustasid meile külla tulla? Tartus ajab üks ummik teist taga Luterlased valmistuvad pagulaste tulekuks Grafitikunstnik lisas Heli Läätsele kaaslasi Tartu botaanikaaias tegutsesid pikanäpumehed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kert Toobal: kodakondsuse vahetamisest, konkurentsist ja heast naisest

7 min lugemist
Võrkpallikoondise kapten Kert Toobal. FOTO: Eero Vabamägi

Eesti võrkpallil on head ajad – koondis pääses kolmandat korda Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile, Euroopa liigas jätkatakse vaid võitudega. Koondise kapten, 36-aastane sidemängija Kert Toobal on kaasa teinud kahel eelmisel finaalturniiril ja teeb ka sel sügisel Itaalias. Kõigil neil kaptenina.

Just tema on see, kellest on viimastel aastatel saanud koondise kõneisik, Eesti võrkpalli nägu, kelle nime teavad ka need, kes spordist ei hooli. Viimased aastad Türgi liigas pallinud mängumees sai eelmisel nädalal enda nimele uskumatuna tunduva tähise – tema kontol on 200 koondisemängu, mis on pallimängijate seas erakordne saavutus.

Türgis mängimisest, aga ka ajast Prantsusmaa liigas on tal rääkida uskumatuid lugusid, mis tagantjärele ajavad naerma, ent toimumise hetkel ajasid pigem nutma.

Tellijale Tellijale

Kert, oled öelnud, et seekordne EM-finaalturniirile pääs on kolmest raskeim, sest Eesti pidi otsustavates mängudes Rootsi vastu juba kandma favoriidistaatust. See on Eesti pallimängukoondiste jaoks üsna tavapäratu olukord, kuidas sellega toime tulite?

Pigem jah sellist olukorda tihti ei teki Eesti meeskondadel. Minu jaoks oli kogu see protsess veidi keerulisem ka seetõttu, et tundsin end treenerivahetuse suhtes vastutavana (just Toobal oli see, kes uut juhendajat Gheorghe Cretut soovitas, sest oli tema käe all mänginud – M. G.). Andsin endale aru, et seekordne edasipääs on Eesti võrkpalli jaoks ülioluline. Sinna pääs oli eelduseks, et võrkpalli rohkem pildile tuua. Kui oleksime Rootsile kaotanud ja EMilt eemale jäänud, siis poleks ju midagi rääkida, tulemust on vaja. Eelmisel suvel oli näha, et asjad sujuvad uue juhendajaga, aga Rootsi mängud olid proovikivi, kas treenerivahetus õigustab end.

28.07.2015 30.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto